Menu Zamknij
header

Dziś chcielibyśmy podzielić się z Państwem bardzo miłymi informacjami, się bardzo miłymi wieściami, które napłynęły do nas z Opola 😀

Do tytułu „Fizjoterapeuty roku” w plebiscycie organizowanym przez „Nową Trybunę Opolską” nominowani zostali fizjoterapeuci z naszej placówki KRIOSONIK Opole:

✅ Anna Kaczmarek

✅ Arkadiusz Partyka

✅ Magdalena Korejba

✅ Łukasz Łodziana

✅ Marta Świtała

✅ Sandra Urbańska

✅ Anna Łazik

✅Nina Majchrowska

Dziękujemy za nominacje dla naszych specjalistów i jednocześnie zachęcamy do udziału w plebiscycie ❗ Głosowanie będzie trwać do wtorku 31 października 2023 r. do godz. 20:00 na stronie ➡️ https://nto.pl/hipokrates-2023/pl/2001915

Z góry dziękujemy za Wasze głosy i oczywiście zapraszamy do naszej placówki w Opolu 🤝

Bóle głowy – czy są groźne?

Bóle głowy zdarzają się wszystkim i wszyscy ich nienawidzą. Mogą być łagodne lub ciężkie, mogą znajdować się nad głową lub promieniować z jednej strony. Cokolwiek to jest, są najgorsze. Sprawiają, że proste zadania wydają się nie do pokonania i sprawiają, że nawet wielki dzień jest nieszczęśliwy. Być może nie zdajesz sobie sprawy, że różne rodzaje bólów głowy pochodzą z różnych przyczyn, a to oznacza, że ​​można je zmniejszyć w różny sposób, a przynajmniej trochę, jeśli wiesz, co powoduje ból.

Podobnie jak w przypadku każdej innej części ciała, możesz nauczyć się nawyków bólów głowy i lepiej zrozumieć, jak zmniejszyć ich ból, a także jak ich uniknąć w przyszłości, wprowadzając proste zmiany. W rzeczywistości istnieje kilka rodzajów bólów głowy. Najczęstsze to migreny, bóle głowy związane z napięciem i bóle głowy klasterowe. Mogą być wynikiem choroby, urazu lub problemu w innym miejscu w ciele. Mogą również wystąpić z powodu stresu i napięcia emocjonalnego, nadmiernego wysiłku, a nawet problemów dietetycznych. Ponadto występują pierwotne i wtórne bóle głowy. Pierwotne bóle głowy są denerwujące i bolesne, ale są nieszkodliwe. Wtórny ból głowy jest objawem innego problemu i może być czymkolwiek, od nieszkodliwego do niebezpiecznego. Są to znacznie, znacznie mniej powszechne. Z medycznego punktu widzenia Ból głowy to ból głowy z bólem nad oczami lub uszami, za głową (potyliczny) lub z tyłu górnej części szyi. Ból głowy, podobnie jak ból w klatce piersiowej lub ból pleców, ma wiele przyczyn. Wszystkie bóle głowy są uważane za pierwotne lub wtórne. Pierwotne bóle głowy nie są związane z innymi chorobami. Przykładami pierwotnych bólów głowy są migrenowe bóle głowy, napięciowe bóle głowy i klasterowe bóle głowy.

Leczenie fizyczne nie zawsze jest pierwszą rzeczą, którą ludzie uważają za ból głowy. Leczenie fizjoterapii bólów głowy z napięciami może przynieść wspaniałe rezultaty. Zwłaszcza tam, gdzie zawiodły leki i inne leczenie. Większość ekspertów przyjmuje teraz, że niektóre formy bólu głowy są spowodowane problemami w górnym odcinku kręgosłupa. Są to tak zwane bóle szyjki macicy lub bóle głowy związane z napięciem. Występują one, gdy przyczyniają się napięcie i mięśnie w górnej części pleców i szyi. Fizjoterapia może być bardzo skuteczna w łagodzeniu objawów tego typu. Ten rodzaj leczenia może być również doskonałym sposobem na zidentyfikowanie i wyeliminowanie przyczyny.

Jak więc może pomóc fizjoterapia? Stosowane techniki masażu i manipulacje stawów mogą być bardzo skutecznym sposobem leczenia napięciowych bólów głowy. Fizjoterapeuci mogą następnie zastosować szereg technik w celu przywrócenia ruchu i utrzymania dobrej postawy w górnym odcinku kręgosłupa. Mogą zapewnić krótkoterminową ulgę w objawach, ale także długoterminowe strategie profilaktyczne, które pomogą ci zmniejszyć bóle głowy i zarządzać nimi w perspektywie długoterminowej.