Menu Zamknij
header

Neurolog to specjalista, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń nerwów obwodowych oraz ośrodkowego układu nerwowego. Wiele tego typu chorób objawia się w obrębie innych tkanek i narządów, np. kręgosłupa oraz kończyn. W jakich przypadkach należy zgłosić się do neurologa? Jakie objawy powinny zaniepokoić? Podpowiadamy!

Obwodowy oraz ośrodkowy układ nerwowy składa się m.in. z mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów – różnego rodzaju nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu, zaburzenia oraz schorzenia mogą wpływać zarówno na samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne pacjenta. Specjalistą, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób mających tego typu podłoże, jest neurolog.

Neurolog – jakie objawy powinny skłonić do wizyty?

Lista objawów, które mogą sugerować problemy neurologiczne, jest bardzo długa. Zalicza się do nich między innymi:

 • przewlekłe bóle kręgosłupa,
 • mrowienie i drętwienie kończyn,
 • bóle i zawroty głowy,
 • osłabienie siły mięśniowej,
 • drżenie mięśni,
 • problemy z koordynacją ruchową oraz utrzymywaniem równowagi,
 • kłopoty z utrzymywaniem moczu i stolca,
 • nagłe omdlenia,
 • zaburzenia mowy, słuchu i wzroku,
 • zaburzenia czucia.

W trakcie wizyty neurolog pyta pacjenta o występujące objawy, ich nasilenie oraz okoliczności pojawiania się, zapoznaje się z dotychczasową dokumentacją medyczną, zbiera informacje o przebytych wcześniej chorobach, przyjmowanych lekach itp. Na miejscu przeprowadzane są często podstawowe badania neurologiczne: odruchów fizjologicznych, napięcia mięśni, testy czuciowe, testy chodu czy badania zdolności wykonywania ruchów celowych.

W większości przypadków do postawienia diagnozy potrzebne są jednak badania specjalistyczne – zarówno laboratoryjne, jak i obrazowe oraz czynnościowe (np. rezonans magnetyczny, elektromiografia czy elektroencefalografia).

Jakie choroby diagnozuje neurolog?

Do najczęściej diagnozowanych i leczonych przez neurologa schorzeń zalicza się m.in. zwyrodnienia i dyskopatie kręgosłupa, zespoły korzeniowe (takie jak rwa kulszowa, ramienna albo udowa), różnego rodzaju miopatie, nerwice, padaczka i jej powikłania, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera oraz stwardnienie rozsiane.

Wdrażane metody leczenia zależą oczywiście od indywidualnego przypadku – najczęściej obejmują one farmakoterapię, dopasowaną do potrzeb rehabilitację oraz zabiegi chirurgiczne.

Z konsultacji ze specjalistą neurologiem korzystać można w placówkach KRIOSONIK w Siedlcach i Michałowicach – pacjentów przyjmuje tam lek. Naser Abdelbased, specjalista neurologii i rehabilitacji medycznej. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów 683 330 330 (KRIOSONIK Siedlce) oraz 22 753 04 61 (KRIOSONIK Michałowice). Zapraszamy!

Centrum Medyczne Kriosonik – 16 lat doświadczenia

To już 16 lat – dokładnie w 2002 r. powstała nasza pierwsza placówka przy ul. Wysockiego w Warszawie. Od tego czasu rozbudowaliśmy naszą ofertę o najnowocześniejsze zabiegi rehabilitacji leczniczej, a także uruchomiliśmy trzy kolejne placówki: w Opolu, Siedlcach i Michałowicach. Największym powodem do dumy są jednak nasi zadowoleni pacjenci! Centrum Medyczne i Rehabilitacji Kriosonik działa na rynku usług medycznych od 2002 r. Wtedy to uruchomiliśmy naszą pierwszą klinikę w Warszawie przy ul. Wysockiego 51. Jak nietrudno się domyślić, nazwa Kriosonik pochodzi od naszej głównej specjalizacji, a mianowicie zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej i miejscowej. Należymy do pionierów tej metody rehabilitacji w Polsce, obok takich instytucji, jak Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem czy Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jako jedni z pierwszych w kraju zaoferowaliśmy tę metodę zabiegową dla pacjentów korzystających z rehabilitacji ambulatoryjnej. To właśnie u nas została udostępniona pierwsza w Warszawie komora kriogeniczna. Obecnie wszystkie nasze placówki są wyposażone w nowoczesne komory do krioterapii ogólnoustrojowej, a także urządzenia do krioterapii miejscowej. Nasza misja Od samego początku fundamentem działania ośrodka Kriosonik był profesjonalizm, nowoczesne rozwiązania, najwyższa jakość świadczonych usług oraz pełne zaangażowanie w problemy naszych pacjentów. Do każdej osoby, która przekracza próg naszej kliniki, podchodzimy w sposób indywidualny – rozpoznajemy jej problem i szukamy najlepszego rozwiązania, w zgodzie z aktualnymi wytycznymi medycznymi. To właśnie zadowoleni pacjenci są naszym największym powodem do dumy i powodem, dla którego codziennie z pasją oraz zaangażowaniem wykonujemy naszą pracę. Rozwój sieci Kriosonik  Zainteresowanie pacjentów nowoczesną rehabilitacją medyczną szybko przerosło zarówno nasze oczekiwania, jak i możliwości lokalowe. W związku z tym w 2008 r. rozpoczęliśmy systematyczny rozwój naszej sieci. Wtedy to uruchomiliśmy placówkę w Siedlcach. W 2009 r. działalność rozpoczął ośrodek Kriosonik w Michałowicach, w 2010 r. – w Opolu. W październiku 2018 stworzyliśmy w placówce na Wysockiego miejsce dla pacjentów komercyjnych.   We wszystkich przypadkach są to obiekty nowoczesne, estetyczne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie pracujemy na łącznej powierzchni blisko 1600 m2. Do dyspozycji naszych pacjentów pozostaje ponad 100 stanowisk zabiegowych. Nasza oferta Wszystkie nasze ośrodki oferują kompleksowe świadczenia rehabilitacyjne. W zakres naszych usług – oprócz flagowej krioterapii ogólnoustrojowej i miejscowej – wchodzi:
 • kinezyterapia (ćwiczenia indywidualne według metod neurofizjologicznych, terapia manualna i ćwiczenia grupowe), 
 • fizykoterapia (elektroterapia, magnetoterapia, laseroterapia, hydroterapia, ultradźwięki oraz terapia wykorzystująca inne bodźce fizyczne),
 • masaże lecznicze. 
 • w części ośrodków zabiegi fali uderzeniowej oraz lasera wysokoenergetycznego
Oprócz tego, oferujemy naszym pacjentom lekarskie poradnictwo specjalistyczne oraz usługi rehabilitacji domowej. Nasza kadra to doświadczeni lekarze, a także wyspecjalizowani fizjoterapeuci, którzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Serdecznie zapraszamy do kliniki Kriosonik – pomożemy Ci w walce z Twoimi dolegliwościami!