Menu Zamknij
header

Z każdym kolejnym tygodniem słońce przygrzewa coraz mocniej, dni są dłuższe, a temperatury wyższe – oznacza to… początek sezonu biegowego! Zanim jednak wyruszymy na ulubione trasy po ulicach, parkach czy lasach, warto odpowiednio przygotować się do wysiłku.

Jak przygotować się do sezonu biegowego, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji? Oto garść naszych porad!

1.     Zainwestuj w odpowiednie buty

Dla doświadczonych biegaczy to podstawa, ale osoby dopiero zaczynające przygodę z joggingiem powinny wiedzieć, że nie ma ważniejszego elementu biegowego ekwipunku niż obuwie. Do biegania nie nadają się tenisówki, trampki ani nawet sportowe buty do codziennego użytku. Buty do biegania powinny mieć specjalną podeszwę amortyzującą stopę, nieco wyższą cholewkę chroniącą staw skokowy. Powinny być lekkie, a zarazem wytrzymałe i przepuszczające powietrze, tak aby stopa mogła oddychać.

2.     Stopniuj wysiłek

Jeśli w trakcie zimy Twoje treningi były mniej intensywne albo w ogóle ich nie było… Koniecznie trzeba na nowo przyzwyczaić organizm do wysiłku. Nie porywaj się od razu na długie dystanse po wymagających terenach, zacznij od kilkunastominutowych treningów i stopniowo wydłużaj ich czas. Obserwuj, jak na zwiększanie intensywności wysiłku reaguje Twój organizm – jeśli odczuwasz ból np. stawów kolanowych, daj im czas na regenerację.

3.     Pamiętaj o rozgrzewce i regeneracji powysiłkowej

Każdy trening rozpocznij od 10-15-minutowej rozgrzewki. Już kilka prostych ćwiczeń pozwoli przygotować mięśnie i stawy do wysiłku, a to znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji. Pamiętaj również o tym, że ważne jest odpowiednie zakończenie treningu. Po wysiłku zjedz wysokobiałkowy posiłek, nawodnij organizm, jeśli tego potrzebujesz – zdrzemnij się. Możesz wziąć prysznic z naprzemiennymi ciepłymi i zimnymi strumieniami wody albo skorzystać z rollerów do masażu.

4.     Ból, obrzęk i inne problemy? Idź do specjalisty!

Jeśli zauważasz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy – ból stawów i mięśni, obrzęki stawów albo ograniczenie ich ruchomości – zgłoś się do specjalisty. Nawet najdrobniejszych dolegliwości nie wolno lekceważyć – nieleczone mogą się pogłębiać i zmienić w poważną kontuzję. Czasami wystarczy kilka wizyt u rehabilitanta i dopasowane do potrzeb zabiegi, by szybko zniwelować drobne przeciążenia albo stany zapalne.

Ze specjalistycznej pomocy – zarówno w zakresie przygotowania do sezonu biegowego, rehabilitacji pourazowej czy regeneracji po treningu – skorzystać można w placówkach KRIOSONIK. Zapraszamy do kontaktu!

Centrum Medyczne Kriosonik – 16 lat doświadczenia

To już 16 lat – dokładnie w 2002 r. powstała nasza pierwsza placówka przy ul. Wysockiego w Warszawie. Od tego czasu rozbudowaliśmy naszą ofertę o najnowocześniejsze zabiegi rehabilitacji leczniczej, a także uruchomiliśmy trzy kolejne placówki: w Opolu, Siedlcach i Michałowicach. Największym powodem do dumy są jednak nasi zadowoleni pacjenci! Centrum Medyczne i Rehabilitacji Kriosonik działa na rynku usług medycznych od 2002 r. Wtedy to uruchomiliśmy naszą pierwszą klinikę w Warszawie przy ul. Wysockiego 51. Jak nietrudno się domyślić, nazwa Kriosonik pochodzi od naszej głównej specjalizacji, a mianowicie zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej i miejscowej. Należymy do pionierów tej metody rehabilitacji w Polsce, obok takich instytucji, jak Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem czy Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jako jedni z pierwszych w kraju zaoferowaliśmy tę metodę zabiegową dla pacjentów korzystających z rehabilitacji ambulatoryjnej. To właśnie u nas została udostępniona pierwsza w Warszawie komora kriogeniczna. Obecnie wszystkie nasze placówki są wyposażone w nowoczesne komory do krioterapii ogólnoustrojowej, a także urządzenia do krioterapii miejscowej. Nasza misja Od samego początku fundamentem działania ośrodka Kriosonik był profesjonalizm, nowoczesne rozwiązania, najwyższa jakość świadczonych usług oraz pełne zaangażowanie w problemy naszych pacjentów. Do każdej osoby, która przekracza próg naszej kliniki, podchodzimy w sposób indywidualny – rozpoznajemy jej problem i szukamy najlepszego rozwiązania, w zgodzie z aktualnymi wytycznymi medycznymi. To właśnie zadowoleni pacjenci są naszym największym powodem do dumy i powodem, dla którego codziennie z pasją oraz zaangażowaniem wykonujemy naszą pracę. Rozwój sieci Kriosonik  Zainteresowanie pacjentów nowoczesną rehabilitacją medyczną szybko przerosło zarówno nasze oczekiwania, jak i możliwości lokalowe. W związku z tym w 2008 r. rozpoczęliśmy systematyczny rozwój naszej sieci. Wtedy to uruchomiliśmy placówkę w Siedlcach. W 2009 r. działalność rozpoczął ośrodek Kriosonik w Michałowicach, w 2010 r. – w Opolu. W październiku 2018 stworzyliśmy w placówce na Wysockiego miejsce dla pacjentów komercyjnych.   We wszystkich przypadkach są to obiekty nowoczesne, estetyczne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie pracujemy na łącznej powierzchni blisko 1600 m2. Do dyspozycji naszych pacjentów pozostaje ponad 100 stanowisk zabiegowych. Nasza oferta Wszystkie nasze ośrodki oferują kompleksowe świadczenia rehabilitacyjne. W zakres naszych usług – oprócz flagowej krioterapii ogólnoustrojowej i miejscowej – wchodzi:
  • kinezyterapia (ćwiczenia indywidualne według metod neurofizjologicznych, terapia manualna i ćwiczenia grupowe), 
  • fizykoterapia (elektroterapia, magnetoterapia, laseroterapia, hydroterapia, ultradźwięki oraz terapia wykorzystująca inne bodźce fizyczne),
  • masaże lecznicze. 
  • w części ośrodków zabiegi fali uderzeniowej oraz lasera wysokoenergetycznego
Oprócz tego, oferujemy naszym pacjentom lekarskie poradnictwo specjalistyczne oraz usługi rehabilitacji domowej. Nasza kadra to doświadczeni lekarze, a także wyspecjalizowani fizjoterapeuci, którzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Serdecznie zapraszamy do kliniki Kriosonik – pomożemy Ci w walce z Twoimi dolegliwościami!