Menu Zamknij
header

W KRIOSONIK Black Friday trwa cały tydzień! Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy promocję, w ramach której w dniach 20-25 listopada będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z fizjoterapeutami oraz 15% rabatu na wszystkie zabiegi fizykoterapii. Zapraszamy!

W pierwszej chwili może wydawać się, że Black Friday to okazja, by w świetnej cenie kupić sobie najnowszy model smartfona, kolejną torebkę lub następną parę butów. My jednak postanowiliśmy podejść do sprawy inaczej i zachęcić naszych pacjentów, by przy okazji Black Friday… zadbali o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

W ramach Black Friday – a właściwie Black Week – w dniach 20-25 listopada we wszystkich placówkach KRIOSONIK, w Warszawie, Opolu, Siedlcach i Michałowicach, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, by porozmawiać o dolegliwościach, z którymi borykają się pacjenci, zapoznać się z dokumentacją medyczną, zaplanować dopasowaną do potrzeb rehabilitację albo pokierować na konkretne badania.

To jednak nie wszystko! W tym samym czasie o 15% obniżamy cenę wszystkich zabiegów fizykoterapii, nie wyłączając tak cenionej przez pacjentów kriokomory oraz nowoczesnej fali uderzeniowej. To świetna okazja, by zatroszczyć się o swój organizm!

Liczba miejsc na bezpłatne konsultacje i zabiegi w promocyjnej cenie jest ograniczona. Zapraszamy do kontaktu!

Fala uderzeniowa – co to za zabieg?

Fala uderzeniowa to coraz częściej stosowany we współczesnej fizjoterapii zabieg, wykorzystujący dobroczynne efekty fali akustycznej o krótkim czasie narastania i dużym ciśnieniu. Energia przekazywana w głąb organizmu poprzez specjalny aplikator wykazuje szerokie spektrum działania terapeutycznego, i to w przypadku różnych schorzeń oraz urazów. Zabieg wykonujemy oczywiście w naszym centrum KRIOSONIK w Warszawie – podpowiadamy, co jeszcze trzeba wiedzieć o fali uderzeniowej! Terapia falami uderzeniowymi (SWT – Shock Wave Therapy) wykorzystuje lecznicze działanie fal akustycznych o bardzo krótkim czasie narastania oraz wysokim ciśnieniu. Fale te uwalniają energię, która poprzez specjalny aplikator przykładany do skóry w konkretnym miejscu jest przesyłana w głąb organizmu. Dzięki odpowiednim parametrom zabiegu, jest on skuteczny w terapii stanów pourazowych i chorobowych w tkankach powierzchniowych oraz głębszych. Fala uderzeniowa – jak działa? Terapeutyczne działanie fali uderzeniowej na ludzki organizm jest wielokierunkowe. Przede wszystkim energia fali akustycznej wpływa na funkcjonowanie błon komórkowych oraz zakończeń nerwowych, przez co blokuje wyzwalanie oraz przekazywanie sygnałów bólowych – ma więc działanie przeciwbólowe. Dodatkowo, fala uderzeniowa poprawia cyrkulację krwi – krąży ona szybciej, dostarczając do wszystkich komórek tlen oraz substancje odżywcze, co stymuluje naturalne procesy naprawcze organizmu. Zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej pozytywnie wpływają na produkcję kolagenu, czyli białka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania tkanek miękkich układu ruchu oraz ich sprawnej regeneracji. Nie można zapominać o działaniu relaksacyjnym oraz odprężającym – energia fali uderzeniowej zmniejsza napięcie mięśniowe, co jest ważne zarówno w terapii chorób objawiających się wzmożonym napięciem mięśni (np. mózgowe porażenie dziecięce), ale także m.in. w regeneracji organizmu po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Fala uderzeniowa – zastosowanie Istnieje wiele wskazań do wykonywania zabiegów z wykorzystaniem fali uderzeniowej. W centrum KRIOSONIK najczęściej przeprowadza się je u pacjentów z:
  • dolegliwościami bólowymi ścięgna Achillesa,
  • kolanem skoczka,
  • kolanem biegacza,
  • łokciem golfisty,
  • łokciem tenisisty,
  • bólami stawów biodrowych i barkowych,
  • zapaleniem powięzi podeszwowej stopy,
  • ostrogami piętowymi,
  • stanami pourazowymi poszczególnych elementów narządu ruchu.
Fala uderzeniowa coraz częściej jest stosowana także w zabiegach medycyny estetycznej. Dobór odpowiednich parametrów działania fali pozwala m.in. redukować niedoskonałości skórne, blizny, rozstępy czy wspomagać walkę z cellulitem. Zabiegi fali uderzeniowej mają wysoką, potwierdzoną badaniami klinicznymi skuteczność. W większości przypadków do zauważalnej poprawy stanu zdrowia wystarczą już 3-4 zabiegi wykonane w odstępie kilku dni. Co ważne, fala uderzeniowa jest metodą nieinwazyjną, nie powoduje skutków ubocznych, nie wymaga również stosowania żadnych znieczuleń. Wytwarzana energia trafia precyzyjnie w miejsce dotknięte chorobą lub urazem, nie działając na tkanki sąsiadujące. Fala uderzeniowa – przeciwwskazania Choć fala uderzeniowa jest powszechnie uważana za bardzo bezpieczną metodą fizjoterapii, to jednak tak jak każda procedura medyczna wymaga zachowania środków ostrożności. I tak zabiegu nie przeprowadza się m.in. u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, u osób posiadających rozrusznik serca, z aktywnymi infekcjami wirusowymi czy bakteryjnymi, otwartymi ranami skóry w obrębie zabiegu czy w trakcie leczenia choroby nowotworowej. Na zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej wykonywane przez doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów zapraszamy do centrum KRIOSONIK przy ul. Wysockiego 51 na warszawskim Targówku. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00. Zadzwoń do nas (tel. 22 690 06 30) lub napisz poprzez specjalny formularz (https://www.kriosonik.pl/rehabilitacja-warszawa/kontakt) i umów się na wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie!