Menu Zamknij
header

W KRIOSONIK Black Friday trwa cały tydzień! Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy promocję, w ramach której w dniach 20-25 listopada będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z fizjoterapeutami oraz 15% rabatu na wszystkie zabiegi fizykoterapii. Zapraszamy!

W pierwszej chwili może wydawać się, że Black Friday to okazja, by w świetnej cenie kupić sobie najnowszy model smartfona, kolejną torebkę lub następną parę butów. My jednak postanowiliśmy podejść do sprawy inaczej i zachęcić naszych pacjentów, by przy okazji Black Friday… zadbali o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

W ramach Black Friday – a właściwie Black Week – w dniach 20-25 listopada we wszystkich placówkach KRIOSONIK, w Warszawie, Opolu, Siedlcach i Michałowicach, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, by porozmawiać o dolegliwościach, z którymi borykają się pacjenci, zapoznać się z dokumentacją medyczną, zaplanować dopasowaną do potrzeb rehabilitację albo pokierować na konkretne badania.

To jednak nie wszystko! W tym samym czasie o 15% obniżamy cenę wszystkich zabiegów fizykoterapii, nie wyłączając tak cenionej przez pacjentów kriokomory oraz nowoczesnej fali uderzeniowej. To świetna okazja, by zatroszczyć się o swój organizm!

Liczba miejsc na bezpłatne konsultacje i zabiegi w promocyjnej cenie jest ograniczona. Zapraszamy do kontaktu!

Fala uderzeniowa – co to za zabieg?

Fala uderzeniowa – co to za zabieg? Fala uderzeniowa – zabieg z zakresu rehabilitacji leczniczej, określany także mianem ESWT (extracorporeal shock wave therapy) – to jeden z najnowocześniejszych sposobów łagodzenia dolegliwości bólowych, będących efektem rozmaitych chorób i urazów układu ruchu. Na zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej zapraszamy do naszego centrum Kriosonik! Zabieg fali uderzeniowej opiera się na wykorzystaniu właściwości fal akustycznych emitowanych przez specjalne urządzenie wyposażone w głowicę. Rehabilitant lub fizjoterapeuta w trakcie zabiegu przykłada głowicę do skóry w określonym miejscu ciała. Urządzenie emituje falę akustyczną, która przesyła w głąb organizmu bardzo precyzyjnie ukierunkowany strumień energii. Energia ta na różny sposób wpływa na poszczególne tkanki ludzkiego ciała: poprawia krążenie, przez co dane miejsce staje się lepiej ukrwione i dotlenione, zmniejsza stan zapalny, a także tworzy tzw. mikrouszkodzenia, których obecność natychmiastowo stymuluje naturalną regenerację tkanek, w tym produkcję kolagenu i elastyny, produkcję nowej tkanki kostnej, a także tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Nie można zapominać, że fala uderzeniowa przyspiesza wydalanie z organizmu niekorzystnych produktów metabolicznych (np. kwasu mlekowego), a także rozbija odkładające się w tkankach miękkich złogi wapniowe, które są przyczyną m.in. bólu mięśni. Wszystko to pozwala łagodzić dolegliwości bólowe zarówno w przypadku stanów nagłych, jak i przewlekłych, a także przyspiesza powrót do zdrowia i pełni sprawności. Fala uderzeniowa – wskazania i przeciwwskazania Zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej znajdują bardzo szerokie zastosowanie we współczesnej medycynie. Mogą być elementem leczenia i rehabilitacji rozmaitych chorób oraz kontuzji narządu ruchu, a więc stanów z zakresu ortopedii, traumatologii czy reumatologii. Są bardzo popularne w medycynie sportowej, czyli ukierunkowanej na pacjentów aktywnych fizycznie – czy to amatorsko, czy zawodowo. Bezpośrednich wskazań do zabiegów fali uderzeniowej jest naprawdę bardzo wiele. Lekarz może je zlecić w sytuacji zdiagnozowania między innymi:
  • dolegliwości bólowych kręgosłupa (ostrych i przewlekłych),
  • chorób zwyrodnieniowych stawów,
  • zapalenia kaletek maziowych,
  • kolana skoczka i kolana biegacza,
  • łokcia tenisisty i łokcia golfisty,
  • naderwań i zerwań ścięgien oraz więzadeł,
  • ostrogi piętowej,
  • trudno gojących się złamań.
Warto pamiętać, że choć fala uderzeniowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezpiecznym i niepowodującym poważnych skutków ubocznych, to jednak nie wykonuje się jej u wszystkich. Wśród przeciwwskazań znajduje się m.in. ciąża i okres karmienia, ostre infekcje, owrzodzenia i niezagojone otwarte rany w miejscu zabiegu czy choroby nowotworowe. Jak wygląda zabieg? Fala uderzeniowa nie jest mocno skomplikowaną procedurą, pacjent nie musi też szczególnie się do niej przygotowywać. W centrum Kriosonik wykonuje ją zawsze doświadczony, wyspecjalizowany fizjoterapeuta, który krok po kroku tłumaczy pacjentowi, jak powinien się zachować, jaką pozycję przyjąć itp. – dzięki temu zabieg przebiega w miłej, bezstresowej atmosferze. Zależnie od tego, jaka część ciała jest poddawana działaniu fali, należy usiąść lub położyć się i odsłonić dane miejsce, np. kolano lub łokieć. Nasz fizjoterapeuta nakłada na skórę specjalny żel i przykłada do niej głowicę, która zaczyna emitować energię. Od rodzaju choroby zależy m.in. czas trwania zabiegu – zazwyczaj jednak nie przekracza on dziesięciu minut. W tym czasie urządzenie wydaje charakterystyczny odgłos. Co ważne, w wielu przypadkach oczekiwanie rezultaty w postaci złagodzenia bólu przynosi już jeden zabieg. Czasami jednak trzeba wykonać ich kilka. Wszystkich pacjentów zainteresowanych falą uderzeniową zapraszamy do naszych placówek Kriosonik! Gwarantujemy opiekę doświadczonych specjalistów, indywidualne podejście do każdego przypadku oraz miłą atmosferę w przyjemnym, nowoczesnym otoczeniu. Napisz do nas i umów się na wizytę -> https://www.kriosonik.pl/kontakt/. Pomożemy Ci znów cieszyć się życiem bez bólu!