Menu Zamknij
header

W KRIOSONIK Black Friday trwa cały tydzień! Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy promocję, w ramach której w dniach 20-25 listopada będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z fizjoterapeutami oraz 15% rabatu na wszystkie zabiegi fizykoterapii. Zapraszamy!

W pierwszej chwili może wydawać się, że Black Friday to okazja, by w świetnej cenie kupić sobie najnowszy model smartfona, kolejną torebkę lub następną parę butów. My jednak postanowiliśmy podejść do sprawy inaczej i zachęcić naszych pacjentów, by przy okazji Black Friday… zadbali o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

W ramach Black Friday – a właściwie Black Week – w dniach 20-25 listopada we wszystkich placówkach KRIOSONIK, w Warszawie, Opolu, Siedlcach i Michałowicach, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, by porozmawiać o dolegliwościach, z którymi borykają się pacjenci, zapoznać się z dokumentacją medyczną, zaplanować dopasowaną do potrzeb rehabilitację albo pokierować na konkretne badania.

To jednak nie wszystko! W tym samym czasie o 15% obniżamy cenę wszystkich zabiegów fizykoterapii, nie wyłączając tak cenionej przez pacjentów kriokomory oraz nowoczesnej fali uderzeniowej. To świetna okazja, by zatroszczyć się o swój organizm!

Liczba miejsc na bezpłatne konsultacje i zabiegi w promocyjnej cenie jest ograniczona. Zapraszamy do kontaktu!

Ile minut trwa krioterapia?

Krioterapia to zabieg fizjoterapii o bardzo szerokim zastosowaniu. Wyróżnia się dwa rodzaje krioterapii: miejscową, która polega na poddaniu działaniu niskiej temperatury określonej partii ciała, a także ogólnoustrojową - zwaną również kriokomorą - polegającą na poddaniu działaniu zimna całego ciała. Zabiegi różnią się przebiegiem, wskazaniami i… czasem trwania.

Człowiek od wieków wykorzystuje lecznicze właściwości zimna. Wiadomo, że poddanie ciała kontrolowanemu działaniu niskiej temperatury pobudza procesy regeneracyjne i naprawcze, działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, redukuje stany zapalne, usprawnia przepływ krwi i limfy, a także pozytywnie wpływa m.in. na funkcjonowanie układu nerwowego i układu krążenia. 

Zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne z zastosowaniem zimna określa się mianem krioterapii. Wyróżnia się dwa zasadnicze jej rodzaje: ogólnoustrojową oraz miejscową.

Krioterapia ogólna - jak długo trwa?

Krioterapia ogólnoustrojowa - zwana również kriokomorą - to zabieg, który polega na poddaniu działaniu niskiej temperatury, sięgającej nawet -160°C, całego organizmu, oczywiście z zabezpieczeniem newralgicznych partii ciała, w tym głowy oraz rąk. Znajduje zastosowanie w leczeniu m.in. zwyrodnień stawów, chorób kości i mięśni, schorzeń autoimmunologicznych, neurologicznych oraz różnego rodzaju kontuzji w obrębie układu ruchu.

Zabieg wykonywany jest w zamykanej kabinie sterowanej komputerowo (kriokomorze) - w zależności od indywidualnych wskazań, trwa maksymalnie do 3 minut.

Ile minut trwa krioterapia miejscowa?

Krioterapia miejscowa, jak sama nazwa wskazuje, polega na kontrolowanym schłodzeniu jednej, ściśle określonej partii ciała. Wykonuje się ją m.in. u osób z chorobami zwyrodnieniowymi kolan i łokci, u pacjentów po nagłych kontuzjach i wypadkach, z zespołami bólowymi oraz stłuczeniami.

Krioterapia miejscowa jest przeprowadzana przy użyciu niewielkiego urządzenia emitującego parę z ciekłego azotu - jej strumień kieruje się w dotknięte chorobą/urazem miejsce, a zimno obejmuje swoim działaniem skórę i tkanki podskórne. Czas trwania krioterapii miejscowej również zależy od indywidualnych wskazań, miejsca zabiegu, jego rozległości itp. - zazwyczaj jest to od 3 do 5 minut.

Zabiegi krioterapii ogólnoustrojowej oraz miejscowej znajdują się w ofercie naszych placówek Kriosonik. Jeśli potrzebujesz tego typu pomocy, umów się na konsultacje -> https://www.kriosonik.pl/#form_glowna.