Menu Zamknij
header

W KRIOSONIK Black Friday trwa cały tydzień! Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy promocję, w ramach której w dniach 20-25 listopada będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z fizjoterapeutami oraz 15% rabatu na wszystkie zabiegi fizykoterapii. Zapraszamy!

W pierwszej chwili może wydawać się, że Black Friday to okazja, by w świetnej cenie kupić sobie najnowszy model smartfona, kolejną torebkę lub następną parę butów. My jednak postanowiliśmy podejść do sprawy inaczej i zachęcić naszych pacjentów, by przy okazji Black Friday… zadbali o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

W ramach Black Friday – a właściwie Black Week – w dniach 20-25 listopada we wszystkich placówkach KRIOSONIK, w Warszawie, Opolu, Siedlcach i Michałowicach, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, by porozmawiać o dolegliwościach, z którymi borykają się pacjenci, zapoznać się z dokumentacją medyczną, zaplanować dopasowaną do potrzeb rehabilitację albo pokierować na konkretne badania.

To jednak nie wszystko! W tym samym czasie o 15% obniżamy cenę wszystkich zabiegów fizykoterapii, nie wyłączając tak cenionej przez pacjentów kriokomory oraz nowoczesnej fali uderzeniowej. To świetna okazja, by zatroszczyć się o swój organizm!

Liczba miejsc na bezpłatne konsultacje i zabiegi w promocyjnej cenie jest ograniczona. Zapraszamy do kontaktu!

Powrót do szkoły, czyli jak zadbać o kręgosłup ucznia?

Wrzesień to czas powrotu uczniów do szkół – w najbliższym czasie będą spędzać wiele godzin siedząc w klasach i przy domowych biurkach. Niestety, siedzący tryb życia nie pozostaje bez wpływu na kręgosłup – warto wiedzieć, jak w prosty sposób zadbać o jego zdrowie u dzieci i młodzieży.

Przeciętny uczeń pięć razy w tygodniu spędza w szkole kilka godzin – większość tego czasu siedzi w ławce. Z kolei w domu siedzi przy biurku odrabiając lekcje lub przy komputerze – również ucząc się lub spędzając czas wolny. Do tego dodać należy noszenie ciężkich plecaków i niestety dość powszechną niechęć współczesnej młodzieży do aktywności fizycznej – wszystko to negatywnie odbija się na zdrowiu układu ruchu u uczniów, przede wszystkim – na zdrowiu kręgosłupa. Coraz młodsze osoby borykają się z bólem pleców, narzekają na ich ograniczoną ruchomość, poważnym problemem zdrowotnym są także wady postawy.

Dlatego z początkiem roku szkolnego warto zadbać o zdrowy kręgosłup u dziecka – bez względu czy dopiero zaczyna naukę w szkole, czy jest już nastolatkiem.

Zdrowy kręgosłup u ucznia – praktyczne wskazówki

Oto kilka praktycznych porad, które pomogą zadbać o zdrowie i prawidłowy rozwój nie tylko kręgosłupa, ale i całego układu ruchu u dziecka.

  • Dobre, ergonomiczne biurko – to podstawowy, najważniejszy mebel w pokoju dziecka. Można wybrać model z regulowaną wysokością blatu, dzięki czemu można będzie dopasować je do wzrostu dziecka i posłuży mu ono dłużej. Dobrym rozwiązaniem jest także biurko z blatem uchylnym, które pozwala zachować przy siedzeniu prawidłową pozycję.
  • Wygodne krzesło – to także kluczowy mebel pozwalający wypracowywać u dziecka nawyk prawidłowego siedzenia. Powinno mieć wygodne oparcie, zapewniające podporę dla całego kręgosłupa, ważna jest jego odpowiednia wysokość oraz obecność podłokietników, które odciążą ręce.
  • Odpowiedni tornister – nie zawsze da się sprawić, by noszony przez dziecko tornister był lżejszy, ale na pewno można wybrać model przyjazny dla kręgosłupa. I tak idealny tornister powinien być lekki, ale jednocześnie mieć usztywnianą konstrukcję. Ważne są regulowane szelki, tak aby cały tornister przylegał do pleców. Przydatny może być również pas biodrowy, który pozwoli równomiernie rozłożyć ciężar i odciążyć ramiona.
  • Codzienna dawka ruchu – warto wprowadzać w codzienne życie dziecka nawyk aktywności fizycznej. Jeśli faktycznie nie ma ku temu przeciwwskazań zdrowotnych, dziecko powinno brać udział w lekcjach wychowania fizycznego. Jeżeli szkoła nie jest bardzo daleko, lepszy od podwózki samochodem będzie spacer. Warto zachęcać dziecko do uprawiania ulubionych sportów, jazdy na rowerze i wszelkiego rodzaju aktywności.

Oczywiście zdarza się, że mimo wprowadzenia zasad domowej profilaktyki i aktywności fizycznej, dziecko narzeka na bóle kręgosłupa lub rozwijają się u niego wady postawy. W takiej sytuacji nie ma co zwlekać, ale jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, np. ortopedy albo fizjoterapeuty. Wdrożone leczenie, zabiegi fizykoterapii, ćwiczenia albo rehabilitacja pozwolą złagodzić dolegliwości i pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka.

W centrach KRIOSONIK oferujemy specjalistyczną opiekę rehabilitantów i zabiegi fizjoterapii także dla uczniów – jeśli Twoje dziecko potrzebuje tego typu pomocy, skontaktuj się z nami!