Menu Zamknij
header

Urazy mogą przytrafić się każdemu – kluczem do pełnego powrotu do zdrowia po urazie jest szybka i skuteczna rehabilitacja. W klinice KRIOSONIK oferujemy kompleksowy proces rehabilitacyjny, który krok po kroku przywróci Ci pełną sprawność.

Rehabilitacja po urazie może być konieczna w wielu przypadkach. Na uszkodzenia więzadeł czy naderwania mięśni narażeni są sportowcy – w ich przypadku szybkie podjęcie rehabilitacji jest kluczowe dla powrotu do pełnej sprawności i uniknięcia długotrwałych konsekwencji. U innych długotrwałe siedzenie, nieprawidłowa postawa ciała oraz intensywna praca fizyczna mogą prowadzić do przeciążeń mięśniowo-stawowych. Takie dolegliwości, jak łokieć tenisisty czy zespół cieśni nadgarstka często wymagają interwencji fizjoterapeutycznej. Oczywiście nie można też zapominać o nagłych urazach wynikających z nieszczęśliwych wypadków – np. skręceniach czy złamaniach.

Warto pamiętać, że każdy uraz – bez względu na to, jak drobny – może mieć długotrwałe skutki, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowany. Po urazie kluczowy jest także proces rehabilitacji – nie tylko po to, by powrócić do pełnej sprawności, ale także aby zapobiec nawrotom kontuzji i powikłaniom

Krok po kroku przez proces rehabilitacji w KRIOSONIK

W KRIOSONIK rozumiemy, jak ważna jest kompleksowa opieka medyczna, dlatego oferujemy indywidualnie dobrany program rehabilitacji składający się z kilku etapów.

  • Diagnostyka i opracowanie planu leczenia

Proces rehabilitacji rozpoczyna się od kompleksowej diagnostyki, która pozwala określić rodzaj i zakres uszkodzeń. Na tym etapie nasi specjaliści przeprowadzają szczegółowy wywiad z pacjentem, analizują wyniki badań oraz przeprowadzają testy funkcjonalne, które umożliwiają ocenę zdolności ruchowych pacjenta. Na podstawie wyników diagnozy opracowujemy indywidualny plan terapii, który obejmuje różne metody leczenia.

  • Wczesna faza rehabilitacji

W pierwszym etapie rehabilitacji kluczowym celem jest redukcja bólu i stanu zapalnego, a także ochrona uszkodzonego obszaru przed dalszymi urazami. W tej fazie stosuje się m.in. krioterapię, elektroterapię, masaże lecznicze oraz delikatne ćwiczenia mobilizacyjne. Działania te mają na celu zmniejszenie obrzęku oraz poprawę krążenia krwi, co sprzyja regeneracji tkanek.

  • Faza przywracania ruchomości i siły mięśniowej

Kiedy stan zapalny zostaje opanowany, a ból zredukowany, rozpoczynamy intensywniejszą rehabilitację, mającą na celu przywrócenie pełnej ruchomości stawów oraz odbudowę siły mięśniowej. Na tym etapie ważne są ćwiczenia rozciągające, wzmacniające oraz techniki terapii manualnej, które pomagają w przywróceniu prawidłowej biomechaniki ruchu.

  • Przygotowanie do powrotu do aktywności

Ostatnia faza rehabilitacji koncentruje się na przygotowaniu pacjenta do powrotu do normalnej aktywności fizycznej lub zawodowej. Stosujemy ćwiczenia funkcjonalne, które naśladują ruchy wykonywane w codziennym życiu, a w przypadku sportowców – także ruchy charakterystyczne dla ich dyscypliny sportowej. Na tym etapie kluczowe znaczenie mają ćwiczenia propriocepcji, które poprawiają koordynację i stabilizację.

W KRIOSONIK oferujemy kompleksowe podejście do leczenia urazów, łącząc nowoczesne technologie z indywidualnym podejściem do pacjenta. Nasz zespół specjalistów czuwa nad każdym etapem terapii, dbając o to, aby proces leczenia był jak najbardziej efektywny i bezpieczny. Jeśli doznałeś urazu i potrzebujesz skutecznej rehabilitacji, skontaktuj się z nami – wspólnie opracujemy plan, który pozwoli Ci wrócić do pełnej sprawności!

Poznaj zabiegi dedykowane kobietom!

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. To szczególny dzień, który ma na celu docenienie wszystkich kobiet na świecie. Często otrzymują one kwiaty lub inne upominki od swoich partnerów, ojców czy synów. Dlaczego jednak w tym dniu nie zadbać szczególnie o własne potrzeby? To przecież idealna okazja do tego, aby zatroszczyć się o siebie. 

Pobyt w SPA? Oczywiście. Ale 8 marca to także świetny czas na to, aby zadbać nie tylko o odpoczynek, ale również o swoje zdrowie. Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić cztery popularne zabiegi, z których korzyści mogą czerpać kobiety (i nie tylko). Poznaj je już dzisiaj! I wypróbuj ich efekty na własnej skórze. 

Fala uderzeniowa w walce z bólem i cellulitem 

Fala uderzeniowa to jeden z najnowocześniejszych zabiegów o szerokim spektrum działania. Jest nie tylko skuteczny w leczeniu dolegliwości bólowych, ale również wspomaga walkę z cellulitem. To metoda, która opiera się na działaniu fal akustycznych przenoszących energię. 

Fala uderzeniowa stosowana jest w leczeniu m.in. ostrogi piętowej, zmian zwyrodnieniowych stawów, trudno gojących się złamań i bólów kręgosłupa. Zadaniem tego zabiegu jest pobudzenie krążenia krwi oraz zmniejszanie stanów zapalnych, co pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe. Fala uderzeniowa powoduje mikrouszkodzenia, które stymulują naturalne procesy regeneracyjne oraz pobudzają tworzenie nowych komórek. Metoda ta działa również na tkanki miękkie i wspiera rozbijanie zalegających w nich złogów wapniowych (są one częstą przyczyną bólu). 

Fala uderzeniowa wykorzystywana jest także w walce z cellulitem. Ultradźwięki wytwarzają wibracje w tkance łącznej. Te z kolei powodują jej napinanie oraz rozluźnianie. Komórki tłuszczowe są rozbijane, powierzchnia skóry staje się wyraźnie wygładzona. Dodatkowo zmniejszona zostaje widoczność obrzęków. Fala uderzeniowa może być również wykorzystywana w walce z rozstępami i bliznami dzięki pobudzeniu mikrokrążenia oraz dostarczeniu dużej ilości tlenu do komórek. 

Laser wysokoenergetyczny nie tylko przy dolegliwościach bólowych

Kolejnym zabiegiem, z którego mogą skorzystać kobiety, jest laser wysokoenergetyczny. Znalazł on zastosowanie w leczeniu bólu oraz przyspieszeniu gojenia się tkanek. Energia, którą emituje, wnika w głąb ciała, pobudzając tkanki do regeneracji na poziomie komórkowym. Metoda ta chętnie wykorzystywana jest w leczeniu m.in. zwyrodnienia stawów, bólu kręgosłupa oraz ostrogi piętowej. Już po pierwszym zabiegu można poczuć poprawę. Najczęściej jednak wymagane jest wykonanie serii zabiegów. 

Laser wysokoenergetyczny pomaga pobudzić krążenie krwi, a tym samym zwiększyć transport tlenu i składników odżywczych do komórek. Metoda ta może być wykorzystywana w walce z m.in. rozstępami, bliznami, znamionami brodawkami wirusowymi oraz innymi zmianami skórnymi. Laseroterapia może być łączona m.in. z krioterapią w walce z bliznami przyrosłymi. 

Masaż leczniczy – odprężone i rozluźnione mięśnie

Masaż to jedna z najchętniej wybieranych opcji relaksu. To metoda fizjoterapii, która znana była i ceniona przez naszych przodków już wieki temu. Masaż leczniczy powinien wykonywać wyspecjalizowany terapeuta, który wie, jakie uciski, chwyty, oklepywanie czy wibracje wykonać. Dzięki nim odpowiednio oddziałuje na mięśnie, skórę, ścięgna czy stawy. Masaż może również wesprzeć pracę układu krążenia oraz narządów wewnętrznych. 

Masaż leczniczy zazwyczaj wykonywany jest w przypadku m.in. stanów pourazowych, skręceń i stłuczeń, stanów zapalnych stawów, zespołów bólowych oraz stanów przeciążeniowych. Zabieg ma na celu usprawnienie przepływu krwi i limfy, poprawę sprężystości tkanki łącznej oraz usuwanie napięcia mięśniowego. Efektem masażu sąrozluźnione mięśnie oraz odprężenie

Kriokomora dla poprawy samopoczucia 

Krioterapia to zabieg, który wykorzystuje bardzo niskie temperatury (nawet do -160°C). Może być wykonywany w specjalnej komorze, która sterowana jest komputerowo (krioterapia ogólna). Zabieg trwa ok. 2-3 minuty. Obniżana jest wówczas temperatura skóry i tkanek podskórnych. Ma to liczne właściwości terapeutyczne. Niska temperatura stymuluje naturalne procesy regeneracyjne organizmu, wspomaga pracę mięśni i układu krążenia. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. 

Krioterapia wykorzystywana jest w leczeniu różnych schorzeń, w tym m.in. zmian przeciążeniowych i pourazowych mięśni oraz stawów, zaburzeń neurologicznych, chorób immunologicznych, chorób zwyrodnieniowych, dyskopatii, a także zespołów depresyjnych i nerwic

Kriokomora znalazła również zastosowanie jako forma odnowy biologicznej dla osób, które uprawiają sport (zarówno zawodowo, jak i amatorsko). Zabieg może być wykonywany pomocniczo u osób walczących z cellulitem oraz otyłością. Krioterapia pozytywnie wpływa na samopoczucie i nastrój, redukując objawy stresu.

Powyżej opisane zabiegi wykorzystywane mają szerokie zastosowanie. Dlatego też każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – w zależności od tego, z jakim problemem się boryka. Może warto podarować sobie chwilę wytchnienia i relaksu od dolegliwości lub po prostu zdecydować się na pełen relaks? Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas zabiegami – nie tylko dla kobiet, ale również i mężczyzn.