Menu Zamknij
header

8 września obchodzony jest Światowy Dzień Fizjoterapii – ustanowiony w 1996 r. przez Światową Konfederację Fizjoterapii w celu podkreślenia roli fizjoterapii w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorobami wewnętrznymi.

Z tej okazji mamy dla Was wyjątkową promocję – do końca września oferujemy bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne w naszych wszystkich placówkach!

To doskonała okazja, by skonsultować się ze specjalistą i zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie!
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są drogą telefoniczną. Zapraszamy!

Poznaj zabiegi stosowane przy leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów!

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest jednym z najczęstszych schorzeń układu ruchu, diagnozowanym niestety u coraz młodszych osób. Na szczęście współczesna medycyna ma skuteczne metody jej leczenia – nieocenione w tym zakresie są różnego rodzaju zabiegi fizjoterapeutyczne. Choroba zwyrodnieniowa stawów rozwija się na skutek zaburzeń w ilości i jakości chrząstki stawowej, do których dołączają później również uszkodzenia torebki stawowej, więzadeł, ścięgien, otaczających staw kości i mięśni. Skutkiem tego jest odczuwany przez pacjenta ból, ograniczenie ruchomości stawu, obrzęki i opuchlizna, utrudniające, a nawet uniemożliwiające normalne poruszanie. Choroba zwyrodnieniowa może dotyczyć każdego stawu w organizmie człowieka – najczęściej jednak obejmuje staw kolanowy, biodrowy, łokciowy, barkowy, a także stawy kręgosłupa. Do czynników zwiększających ryzyko wystąpienia choroby zalicza się m.in. wiek, otyłość, niedobór aktywności fizycznej, długotrwałe uprawianie sportu czy wykonywanie określonych czynności zawodowych. Fizjoterapia w zwyrodnieniu stawów W leczeniu zwyrodnienia stawów zastosowanie znajdują liczne zabiegi fizjoterapeutyczne. Oto przykłady kilku z nich.
  • Elektroterapia – polega na poddaniu ciała działaniu prądu elektrycznego o odpowiedniej częstotliwości – do skóry przykłada się specjalne elektrody, przez które przepływa prąd. Ma on działanie przeciwbólowe, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie tkanek i przyspiesza proces ich regeneracji.
  • Krioterapia – jest to poddanie określonego miejsca (krioterapia miejscowa) lub całego ciała (kriokomora) działaniu bardzo niskiej temperatury, nawet do -160°C. Aktywuje to naturalne procesy regeneracji organizmu, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
  • Fala uderzeniowa – jest to zabieg, w którym wykorzystuje się właściwości fali akustycznej o krótkim czasie narastania i dużym ciśnieniu. Uwalniają one energię, która wpływa na błony komórkowe i zakończenia nerwowe, działając przeciwbólowo, stymulując produkcję kolagenu oraz pobudzając naturalne procesy naprawcze.
  • Laseroterapia – jest to zabieg, podczas którego określone partie ciała są poddawane działaniu energii lasera – w zależności od czasu naświetlania, częstotliwości impulsów czy długości fali, można uzyskać oczekiwane efekty terapeutyczne, takie jak poprawa krążenia, zmniejszenie dolegliwości bólowych i stanów zapalnych.
  • Terapia manualna – jest to ogół podejmowanych przez fizjoterapeutę działań, których celem jest wzmocnienie mięśni, odbudowa ruchomości stawu, zredukowanie bólu oraz powrót pełnej sprawności. W trakcie terapii manualnej wykorzystuje się takie metody, jak masaż, stretching, manipulacje czy neuromobilizacje.
Ze wszystkich tych i wielu innych zabiegów fizjoterapii, bardzo skutecznych w leczeniu zwyrodnienia stawów, skorzystać można w naszym centrum KRIOSONIK w Warszawie. Skontaktuj się z nami i umów na wizytę -> https://www.kriosonik.pl/rehabilitacja-warszawa/kontakt.