Menu Zamknij
header

W KRIOSONIK Black Friday trwa cały tydzień! Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy promocję, w ramach której w dniach 20-25 listopada będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z fizjoterapeutami oraz 15% rabatu na wszystkie zabiegi fizykoterapii. Zapraszamy!

W pierwszej chwili może wydawać się, że Black Friday to okazja, by w świetnej cenie kupić sobie najnowszy model smartfona, kolejną torebkę lub następną parę butów. My jednak postanowiliśmy podejść do sprawy inaczej i zachęcić naszych pacjentów, by przy okazji Black Friday… zadbali o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

W ramach Black Friday – a właściwie Black Week – w dniach 20-25 listopada we wszystkich placówkach KRIOSONIK, w Warszawie, Opolu, Siedlcach i Michałowicach, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, by porozmawiać o dolegliwościach, z którymi borykają się pacjenci, zapoznać się z dokumentacją medyczną, zaplanować dopasowaną do potrzeb rehabilitację albo pokierować na konkretne badania.

To jednak nie wszystko! W tym samym czasie o 15% obniżamy cenę wszystkich zabiegów fizykoterapii, nie wyłączając tak cenionej przez pacjentów kriokomory oraz nowoczesnej fali uderzeniowej. To świetna okazja, by zatroszczyć się o swój organizm!

Liczba miejsc na bezpłatne konsultacje i zabiegi w promocyjnej cenie jest ograniczona. Zapraszamy do kontaktu!

Rehabilitacja – czy tak naprawdę jest ważna?

Każdemu z nas może przytrafić się niespodziewany wypadek, ostry uraz albo choroba. Na szczęście we współczesnej medycynie jest wiele metod leczenia różnych schorzeń i kontuzji – w wielu przypadkach bardzo istotna jest odpowiednia rehabilitacja.

Czym w ogóle jest rehabilitacja? Najogólniej można stwierdzić, że jest to proces terapeutyczny, który ma przyspieszyć regenerację organizmu po chorobie albo urazie, a także zmniejszyć lub zupełnie wyeliminować ich niekorzystne skutki fizyczne, psychiczne oraz społeczne.

Rehabilitacja – nie tylko ortopedyczna!

W pierwszej chwili większość pacjentów kojarzy rehabilitację z rozmaitymi ćwiczeniami i zabiegami wykonywanymi u osób np. po złamaniach kości albo skręcaniu stawów. Na pewno tzw. rehabilitacja ortopedyczna jest najlepiej znana, ale oczywiście nie jest jedyna. Dopasowaną do potrzeb rehabilitację stosuje się bowiem u pacjentów z przeróżnymi schorzeniami, np. kardiologicznymi (po udarach mózgu i zawałach serca), ginekologicznymi, laryngologicznymi, po leczeniu nowotworów, z przewlekłymi chorobami neurologicznymi (np. mózgowym porażeniem dziecięcym albo chorobą Parkinsona), a nawet z chorobami w bardzo zaawansowanych stadiach, bez realnych szans na wyleczenie – wówczas rehabilitacja ma możliwie najbardziej poprawić komfort funkcjonowania pacjenta w ostatnim etapie jego życia.

Rehabilitacja – co obejmuje i jakie daje efekty?

Rehabilitacja to bardzo szeroki zakres działań, który – w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta – może obejmować:

·       kinezyterapię (czyli tzw. leczenie ruchem),

·       terapię manualną,

·       fizykoterapię (np. laseroterapię, ultradźwięki, krioterapię, magnetoterapię),

·       metody balneologiczne,

·       indywidualne metody specjalistyczne (np. terapia Vojty, terapia PNF),

·       terapię zajęciową,

·       terapię logopedyczną,

·       terapię psychologiczną.

Celem rehabilitacji jest jak najszybsze doprowadzenie pacjenta do pełni zdrowia oraz sprawności, a jeśli nie jest to możliwe – redukcja niekorzystnych skutków choroby/urazu. Chodzi o to, aby pacjent nie odczuwał bólu, mógł jak najbardziej komfortowo żyć, być samodzielny, w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie, wykonywać pracę itp.

Oczywiście należy mieć świadomość, że rehabilitacja nie daje efektów od razu i nie zawsze są one spektakularne. U niektórych pacjentów wystarczy np. kilka zabiegów fizjoterapii, aby wrócili do pełni sprawności po kontuzji sportowej. U innych ogromnym sukcesem będzie to, gdy dzięki rehabilitacji pacjent będzie mógł samodzielnie się poruszać, jeść czy korzystać z toalety.

W naszych placówkach KRIOSONIK oferujemy pacjentom szeroki zakres usług i zabiegów rehabilitacyjnych – po urazach w obrębie układu ruchu, chorobach kardiologicznych, neurologicznych itp. Świadczymy również usługi rehabilitacji domowej. Zachęcamy do kontaktu!