Menu Zamknij
header

W KRIOSONIK Black Friday trwa cały tydzień! Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy promocję, w ramach której w dniach 20-25 listopada będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z fizjoterapeutami oraz 15% rabatu na wszystkie zabiegi fizykoterapii. Zapraszamy!

W pierwszej chwili może wydawać się, że Black Friday to okazja, by w świetnej cenie kupić sobie najnowszy model smartfona, kolejną torebkę lub następną parę butów. My jednak postanowiliśmy podejść do sprawy inaczej i zachęcić naszych pacjentów, by przy okazji Black Friday… zadbali o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

W ramach Black Friday – a właściwie Black Week – w dniach 20-25 listopada we wszystkich placówkach KRIOSONIK, w Warszawie, Opolu, Siedlcach i Michałowicach, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, by porozmawiać o dolegliwościach, z którymi borykają się pacjenci, zapoznać się z dokumentacją medyczną, zaplanować dopasowaną do potrzeb rehabilitację albo pokierować na konkretne badania.

To jednak nie wszystko! W tym samym czasie o 15% obniżamy cenę wszystkich zabiegów fizykoterapii, nie wyłączając tak cenionej przez pacjentów kriokomory oraz nowoczesnej fali uderzeniowej. To świetna okazja, by zatroszczyć się o swój organizm!

Liczba miejsc na bezpłatne konsultacje i zabiegi w promocyjnej cenie jest ograniczona. Zapraszamy do kontaktu!

Rehabilitacja z dojazdem do pacjenta – kiedy warto?

W większości przypadków rehabilitacja prowadzona jest w wyspecjalizowanych w tym przychodniach i klinikach – to pacjent zgłasza się do nich w umówionym wcześniej terminie. Zdarza się jednak tak, że nie ma możliwości, by to pacjent dojechał do placówki – wówczas zdecydować się można na rehabilitację z dojazdem do domu chorego. W jakich sytuacjach rozwiązanie to będzie najkorzystniejsze? Na początek warto pamiętać, że rehabilitacja z dojazdem do pacjenta nie zawsze jest możliwa – niektóre zabiegi rehabilitacyjne trzeba wykonywać w klinice. Dlaczego? Ze względu na dostępność sprzętu i specjalistycznych urządzeń. Kriokomory do krioterapii ogólnoustrojowej, bieżnie rehabilitacyjne, rowery rehabilitacyjne czy platformy wibracyjne to urządzenia o sporych gabarytach, więc rehabilitant nie jest w stanie przetransportować ich do domu pacjenta. W takich sytuacjach konieczne jest więc osobiste stawienie się w placówce. Rehabilitacja z dojazdem do pacjenta – dla kogo? W wielu przypadkach rehabilitacja w warunkach domowych może się jednak okazać najlepszym, a nawet jedynym rozwiązaniem. Mogą z niej skorzystać osoby starsze, dla których podróż do kliniki jest trudnością nie do pokonania, osoby niepełnosprawne, przewlekle chore, pacjenci leżący, a także bezpośrednio po operacjach chirurgicznych, którzy przez pewien czas powinni ograniczyć jakiekolwiek przemieszczanie się. W szczególny sposób rehabilitacja z dojazdem do pacjenta jest polecana osobom:
  • po zatorach mózgowych,
  • po udarach krwotocznych mózgu,
  • z ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego,
  • z uszkodzeniem rdzenia kręgowego,
  • z chorobą Parkinsona,
  • z rdzeniowym zapaleniem mięśni,
  • z zaawansowanym reumatoidalnym zapaleniem stawów,
  • bezpośrednio po operacjach wszczepienia endoprotez stawów kolanowych i biodrowych,
  • bezpośrednio po operacjach ortopedycznych,
  • niepełnosprawnym ruchowo.
Pacjenci z tego typu chorobami i urazami w zdecydowanej większości przypadków otrzymują od lekarzy zalecenie regularnej rehabilitacji – ta wykonywana w domu nie niesie ze sobą konieczności kłopotliwego, a czasem nawet bolesnego przemieszczania się. Rehabilitacja z dojazdem do pacjenta – jakie zabiegi może obejmować? Rehabilitacja w domu pacjenta obejmować może różne zabiegi i procedury. W domowym zaciszu można bez większych problemów stosować kinezyterapię – w formie ćwiczeń czynnych i biernych, z użyciem różnych sprzętów (hantli, gum, piłek) lub bez nich. Doświadczony rehabilitant przeprowadzi w domu pacjenta terapię manualną, wykona masaż relaksacyjny i leczniczy, a także masaż limfatyczny. Rehabilitacja z dojazdem do pacjenta może obejmować również ultradźwięki, laseroterapię, krioterapię miejscową, elektrostymulację czy jonoforezę. Sprzęt potrzebny do przeprowadzenia tych zabiegów jest niewielki pod względem rozmiarów i dość lekki, więc można go z łatwością transportować. Rehabilitacją z dojazdem do pacjenta zajmujemy się również w naszym centrum KRIOSONIK! Jeśli istnieje taka potrzeba, nasi specjaliści pomogą w warunkach domowych pacjentom borykającym się z bólami na tle zmian zwyrodnieniowych stawów, nerwobólami, rwą kulszową, bezpośrednia po urazach, zwichnięciach i złamaniach, a także po zabiegach chirurgicznych (artroskopia, endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego, rekonstrukcja więzadeł krzyżowych). Wszystkie osoby potrzebujące tego typu pomocy zapraszamy do kontaktu -> https://www.kriosonik.pl/rehabilitacja-warszawa/kontakt.