Menu Zamknij
Wróć z nami do zdrowia
i pełnej sprawności

Rehabilitacja Domowa Domowa rehabilitacja Mazowieckie

Zadzwoń 787 008 564

Na czym polega Rehabilitacja Domowa?

Lekarze jednoznacznie stwierdzą, że każdy pacjent po wypadku czy też nieoczekiwanym zdarzeniu losowym, które spowodowało mniejszy, bądź też większy uszczerbek na zdrowiu, powinien jak najszybciej przejść rehabilitację, która pozwoli mu odzyskać dawną sprawność. Oczywiście każdy przypadek jest inny i u każdego będzie to wyglądało inaczej, ale z pewnością zwlekanie z podjęciem takiej decyzji, nie będzie korzystne dla przywrócenia dawnego stanu.

Co jednak zrobić, kiedy aktualny stan zdrowia i sytuacja życiowa uniemożliwiają jakikolwiek ruch i pacjent samodzielnie nie jest w stanie udać się na żaden zabieg?

Domowa rehabilitacja

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nam domowa rehabilitacja, która wychodzi takim pacjentom naprzeciw. Rehabilitant przyjeżdża wówczas do domu (np. rehabilitacja w domu mazowieckie) i tam udziela wsparcia chorej osobie. W zależności od indywidualnych potrzeb, pomoc taka może polegać na wszelkiej maści masażach dostosowanych do stanu pacjenta, na wykonywaniu ćwiczeń z pacjentem (kinezyterapia) czy też na leczeniu za pomocą pól elektromagnetycznych (jonoforeza, laseroterapia).

Dodatkowym atutem jest tutaj fakt, że skierowanie na tego typu rehabilitację można otrzymać, zarówno od lekarza POZ, jak również np. od lekarza ortopedy, chirurga, bądź też reumatologa, a zabiegi mogą odbywać się także w ramach NFZ.

Rehabilitacja w domu - dla kogo?

Którzy pacjenci będą kwalifikowali się do skorzystania z fachowej pomocy domowej rehabilitacji?

Wymienić tutaj możemy osoby po udarze, wylewie, osoby w stanie wegetatywnym i paliatywnym oraz chociażby pacjentów z- uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Jak widzimy, chodzi tutaj o pacjentów, których przypadki są naprawdę poważne i w żadnym razie nie ma tutaj mowy o wzywaniu rehabilitanta do domu, tylko z powodu braku chęci udania się do najbliższej placówki i tyczy się to każdej placówki (np. rehabilitacja mazowieckie).

Cel rehabilitacji

Wielu pacjentów buntuje się przed regularnymi  ćwiczeniami i zabiegami, twierdząc, że nie widzą rezultatów. Na efekty w postaci zwiększenia sił, sprawności ruchowej oraz ogólnej wydolności trzeba poczekać, ale naprawdę warto.

Umów wizytę

CENTRUM MEDYCZNE I REHABILITACJI KRIOSONIK REHABILITACJA DOMOWA Domowa rehabilitacja Mazowieckie
Zadzwoń 787 008 564