Menu Zamknij

Czym jest konsultacja fizjoterapeutyczna?

Na konsultacje z lekarzami specjalistami każdy pacjent udaje się wielokrotnie w trakcie całego życia. W sytuacji, gdy boryka się z problemami z narządem ruchu – bólami mięśni, ograniczeniem ruchomości w stawach, chorobami zwyrodnieniowymi, stanami pourazowymi – oprócz konsultacji z ortopedą warto udać się na konsultację fizjoterapeutyczną. Podczas spotkania z pacjentem, fizjoterapeuta ustala, jaki jest jego główny problem.

Podczas spotkania fizjoterapeuta doradza najskuteczniejsze formy terapii i przedstawia zarys przebiegu procesu leczenia.

Cena konsultacji już od 50 zł.

Umów wizytę

Konsultacja fizjoterapeutyczna jak przebiega?

Kompletna konsultacja fizjoterapeutyczna powinna składać się z kilku etapów:

  • badania podmiotowego (wywiadu),
  • badania przedmiotowego (testy diagnostyczne i funkcjonalne, badania palpacyjne, obserwacja wzrokowa),
  • ocena wyników badań obrazowych (ultrasonografia, badanie rentgenowskie, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny – jeśli oczywiście pacjent takowe posiada).

Podczas spotkania fizjoterapeuta doradza najskuteczniejsze formy terapii i przedstawia zarys przebiegu procesu leczenia.

Konsultacja fizjoterapeutyczna dlaczego warto?

Diagnozę dotyczącą schorzeń i urazów układu ruchu w pierwszej kolejności powinien postawić lekarz, ale konsultacje fizjoterapeutyczne są bardzo pomocnym elementem diagnostyki. Na podstawie uzyskanych od pacjenta informacji, doświadczony fizjoterapeuta może określić:

  • rodzaj schorzenia,
  • stadium zaawansowania,
  • możliwości rehabilitacji danej choroby/urazu,
  • indywidualny plan fizjoterapii,
  • liczbę sesji terapeutycznych i ich częstotliwość.

Dodatkowo, specjalista może również przeprowadzić instruktaż ćwiczeń, które pacjent powinien wykonywać w domu.

Zadzwoń

Kiedy można spodziewać się efektów?

Należy mieć świadomość, że sama konsultacja fizjoterapeutyczna nie jest cudownym rozwiązaniem, które od ręki pozwoli pozbyć się choroby czy urazu. Podczas konsultacji fizjoterapeuta może pomóc w diagnozie problemu oraz dobrać najlepsze metody rehabilitacji – pełne efekty są widoczne dopiero po zakończeniu całej terapii, ale w wielu przypadkach złagodzenie bólu czy zmniejszenie opuchlizny przynosi już jeden zabieg czy sesja ćwiczeń.

Umów się na wizytę

Centrum Medyczne i Rehabilitacji KRIOSONIK
ul. Wojskowa 6, 08-110
Usługi płatne i NFZ  683 330 330
Rehabilitacja domowa  663 144 443
Pon.-pt.: 8:00-18:00 (usługi odpłatne) sob.-niedz.: nieczynne.