Menu Zamknij

Czym jest fizjoterapia sportowa?

Fizjoterapia sportowa to szereg działań i zabiegów skierowanych do osób uprawiających sport, zarówno wyczynowo, jako i amatorsko. Obejmuje ona m.in. wspomaganie codziennego treningu, optymalizację osiągnięć, wspomaganie regeneracji powysiłkowej, przygotowanie do wysiłku fizycznego oraz przywracanie sportowcom zdrowia i sprawności po kontuzjach, urazach czy chorobach.

Umów wizytę

Z jakich zabiegów można skorzystać?

  • indywidualnego treningu funkcjonalnego,
  • testów FMS służących do oceny stanu funkcjonalnego sportowca,
  • kinezyterapii,
  • masażu leczniczego,
  • kinesiotapingu,
  • krioterapii ogólnoustrojowej i miejscowej,
  • zabiegów z zakresu fizykoterapii.

Kiedy można spodziewać się efektów?

To również uzależnione jest od tego, z jakim problemem zgłasza się pacjent i jakie konkretnie stosuje się zabiegi. I tak w przypadku regeneracji powysiłkowej rezultaty w postaci rozluźnienia mięśni czy uczucia odprężenia widoczne są już po jednym masażu. Jeśli mamy do czynienia z kompleksową fizjoterapią po zerwaniu więzadła, zwichnięciu łąkotki czy przy tzw. kolanie biegacza, konieczna jest seria zabiegów dopasowana do potrzeb pacjenta. 

Zadzwoń

Na jakie efekty można liczyć?

Efekty fizjoterapii sportowej są wielopłaszczyznowe – w zależności od problemu, z jakim zgłasza się do nas pacjent i stosowanych metod. Zabiegi z zakresu fizjoterapii sportowej pomagają likwidować stany przeciążeniowe wynikające z treningów i aktywności fizycznej, są doskonałą metodą profilaktyki kontuzji, zwiększają możliwości organizmu – zarówno wysiłkowe, jak i regeneracyjne. Fizjoterapia sportowa jest niezbędnym elementem rehabilitacji po urazach: wzmacnia mięśnie, zwiększa ruchomość stawów, łagodzi dolegliwości bólowe i stany zapalne, przyspieszając powrót do pełni sprawności.

Umów się na wizytę

Centrum Medyczne i Rehabilitacji KRIOSONIK
ul. Kościuszki 5, 05-816
Usługi płatne i NFZ  22 753 04 61
Rehabilitacja domowa  504 953 228
Pon.-pt.: 7:30-19:00 (usługi odpłatne) sob.-niedz.: nieczynne.