ZABIEGI

Opis wszystkich zabiegów fizjoterapeutycznych realizowanych w Centrum Medycznym i Rehabilitacji KRIOSONIK

FIZYKOTERAPIA

W zakresie fizykoterapii oferujemy Państwu:

Magnetoterapia Kriosonik - opis zabiegu

Magnetoterapia – jest to zabieg polegający na zastosowaniu zmiennego pola magnetycznego niskiej częstotliwości. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, pozytywnie wpływa na procesy gojenia, przyspieszenie zrostu kostnego oraz regenerację tkanek po urazie.

TERAPULS: jest to zabieg wykorzystujący impulsowe pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości. Wpływa na obniżenie napięcia mięśniowego, zmniejszenie dolegliwości bólowych i stanów zapalnych oraz przyspiesza gojenie się tkanek.

Ultradzwieki Kriosonik - opis zabiegu

Ultradźwięki – jest to zabieg wykorzystujący fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości ( 800-24000 kHz). Zabieg ten niesie za sobą działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przyspieszenie przepływu limfy w naczyniach limfatycznych i zwiększenie procesu wchłaniania, wytworzenie stanu przekrwiennego, przyspieszenie gojenia się ran, zwiększenie rozciągliwości tkanki łącznej w bliznach, zmniejszenie napięcia mięśni.

Ultrafonoforeza: jest to zabieg polegający na wprowadzeniu przez skórę określonych leków ( w postaci żelu, maści) za pomocą ultradźwięków.

Laseroterapia Kriosonik - opis zabiegu

Laseroterapia (skaner i punktowa) – laseroterapia biostymulacyjna polega na oddziaływaniu promieniowania podczerwonego na organizm, doprowadzając energię o podwyższonym natężeniu do tkanek. Wspomaga leczenie procesów zapalnych, pobudza organizm do wytwarzania substancji przeciwbólowych oraz przyspiesza gojenie się ran.

elektroterapia-kriosonik

Elektroterapia – jest to grupa zabiegów, w których do celów leczniczych wykorzystuje się prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Lecznicze działanie prądu ma na celu złagodzenie bólu poprzez poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek, zwiększenie wchłaniania obrzęków oraz wysięków, dzięki czemu przyspiesza regenerację tkanek.

Zabiegi wchodzące w skład elektroterapii:
• galwanizacja • jonoforeza • elektrostymulacja • prądy diadynamiczne • prądy interferencyjne • prądy TENS • prądy Traeberta • prądy KOTZ • tonoliza

Światłolecznictwo Kriosonik - opis zabiegu

Światłolecznictwo (Sollux) – jest to zabieg wykorzystujący promieniowanie widzialne oraz niewidzialne (podczerwone i nadfioletowe) do naświetlań skóry ciała pacjenta.  Do zabiegów wykorzystywane są filtry ze szkła koloru czerwonego i niebieskiego. Szkło koloru czerwonego ma działanie pobudzające i przeciwzapalne. Natomiast szkło koloru niebieskiego działa tonizująco, uspokajająco i przeciwbólowo.

Hydroterapia Kriosonik - opis zabiegu

Hydroterapia – jest to grupa zabiegów, w których wykorzystuje się działanie wody na ustrój. Podstawę leczniczego działania stanowi działanie termiczne i hydrostatyczne  wody. W naszych placówkach oferujemy Państwu masaż wirowy kończyn dolnych oraz kończyn górnych, a także podwodny masaż całościowy.

Krioterapia Kriosonik - opis zabiegu

Krioterapia miejscowa i ogólnoustrojowa (kriokomora) – jest formą leczenia i rehabilitacji, która wykorzystuje niskie temperatury. Do najważniejszych zalet płynących z leczenia zimnem zalicza się m.in. zmniejszenie napięcia mięśniowego, zwiększenie odporności organizmu czy poprawę samopoczucia. Ponadto zabiegi krioterapii mają na celu zahamowanie procesów zapalnych, zmniejszenie dolegliwości bólowych, szybsze gojenie się obrzęków i urazów. Wpływając na stres oksydacyjny może opóźniać procesy starzenia, dlatego też regularne korzystanie z tej formy leczenia pozwoli utrzymać dobrą sprawność fizyczną przez długie lata.

Fala uderzeniowa Kriosonik - opis zabiegu

Terapia falami uderzeniowymi (SWT – Shock Wave Therapy) jest nowoczesną, wysoce efektywną metodą leczenia. Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energię w bolące miejsce. Pobudza tkanki do regenracji i łagodzi ból. Polecany osobom, którym nie pomagają standardowe zabiegi fizykoterapeutyczne, zwłaszcza w przypadku uciążliwych dolegliwości takich jak ostroga piętowa czy łokieć tenisisty.

Laser wysokoenergetyczny Kriosonik - opis zabiegu

Laser wysokoenergetyczny to rewolucyjna, nieinwazyjna metoda terapeutyczna, w której wykorzystywana jest energia w spektrum podczerwieni zapewniająca miejscową stymulację tkanki biologicznej. Stymulacja ta przyspiesza gojenie, zwiększa metabolizm oraz wpływa na reakcje uśmierzające ból.
Terapia laserem wysokoenergetycznym jest szybką i skuteczną metodą leczenia niewywołującą skutków ubocznych. Ta metoda terapii jest wskazana w przypadku bólu mięśni i stawów, skurczów mięśni, bólu i sztywności występujących w chorobach reumatoidalnych oraz wielu innych schorzeniach i urazach.

KINEZYTERAPIA

Kinezyterapia Kriosonik - opis zabiegu

Kinezyterapia to leczenie ruchem, który staje się środkiem leczniczym ukierunkowanym na usunięcie niesprawności fizycznej. Stosowana jest najczęściej w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po udarach mózgu, w niektórych chorobach układu oddechowego, w chorobach reumatoidalnych i innych. Nasi terapeuci stosują nowoczesne, znane na całym świecie metody terapii zarówno w formie terapii indywidualnej, jak i terapii grupowej.

KINESIOTAPING

Kinesiotaping czyli „plastrowanie dynamiczne” to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Zmniejszają ból, wspomagają pracę mięśni, usuwają zastoje i obrzęki limfatyczne, korygują niewłaściwą pozycję stawów oraz poprawiają ich stabilizację. Wskazania to między innymi zespoły bólowe kręgosłupa, stany pourazowe mięśni i stawów, stany przeciążeniowe mięśni i ścięgien oraz wspomagająco w terapii.

Kinesiotaping Kriosonik - opis zabiegu

MASAŻ LECZNICZY

masaz-leczniczy-kriosonik

Masaż stanowi jedną z najstarszych metod fizjoterapeutycznych. Jest to zbiór różnych technik i chwytów manualnych, które w sposób mechaniczny wpływają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, ścięgna, więzadła, torebki stawowe, a na drodze odruchowej także na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy oraz na narządy wewnętrzne.

Masaż może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego, a wszystkie jego rodzaje bazują na technikach masażu klasycznego, do których zaliczamy: głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie, wstrząsanie, wibrację i ruchy bierne.

Działanie masażu leczniczego sprowadza się do polepszenia odżywienia tkanek poprzez zwiększenie przepływu krwi i limfy, wzrostu elastyczności i sprężystości tkanki łącznej, przyspieszenia usuwania produktów przemiany materii, regulacji napięcia mięśni i układu nerwowego.

Proponujemy:

Masaz relaksacyjny Kriosonik - opis zabiegu

To idealny sposób na zmęczenie fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. Dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masaż relaksacyjny wspomaga rehabilitację, stosuje się go, aby pozbyć się uporczywych bólów, zapobiec kontuzjom. Dodatkowo wpływa on na nasz wygląd. Można dzięki niemu kształtować sylwetkę i przyspieszać proces spalania tłuszczu.

Masaz banka chinska Kriosonik - opis zabiegu

Wykonuje się go w celu likwidacji bólów kręgosłupa, dolegliwości mięśniowych, czy zmniejszenia widoczności cellulitu i rozstępów. Bańki chińskie wykorzystywane są m.in. w celu masażu leczniczo-relaksacyjnego. Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała: bóle kręgosłupa, dolegliwości mięśniowe, problemy ze stawami, bóle różnego pochodzenia (w tym migrenowe i nerwobóle), dolegliwości płucne, problemy z ukrwieniem. Bańska chińska ma również zastosowanie w kosmetologii: usuwanie cellulitu, zmniejszenie widoczności rozstępów, wymodelowanie sylwetki.

Aquavibron Kriosonik - opis zabiegu

AQUAVIBRON to urządzenie do masażu zarówno leczniczego jak i relaksacyjnego oraz kosmetycznego. Dzięki jego stosowaniu można pozbyć się wielu uciążliwych dolegliwości oraz złagodzić ich objawy i poprawić komfort życia. Źródłem napędu w aparacie jest woda. Wykorzystuje się w nim drgania gumowej membrany o częstości od 30 do 3 000 Hz, spowodowane przepływającą pod normalnym ciśnieniem wodą. Efektem takiego masażu jest regeneracja tkanki, wzrost sprężystości mięśni, poprawa ruchomości stawów. Masaż o specjalnych impulsach wibracyjnych zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ogólną trofikę tkanek oraz miejscowe krążenie krwi. Najsilniejsze działanie występuje w powierzchownych warstwach, tj. w skórze i mięśniach. Na drodze odruchowej występują korzystne zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym, dając uczucie odprężenia, zmniejszenie bólu i lepszej sprawności ruchowej.
Wskazania: stany pourazowe narządów ruchu, zwłaszcza tkanek miękkich, przewlekłe zaniki mięśniowe o różnej etiologii, przewlekłe choroby o etiologii reumatoidalnej oraz zmiany zwyrodnieniowe, choroby obwodowego układu nerwowego, przykurcze mięśni łydek, bóle podudzi, bóle lędźwi, objawy mrowienia i drętwienia kończyn, bóle międzyżebrowe, korzonkowe – lumbago, zrosty jamy brzusznej.
Przeciwwskazania: zmiany skórne, świeże blizny, bądź świeże powierzchowne uszkodzenia skóry, kruchość naczyń włosowatych, świeże wybroczyny, nie wolno masować bezpośrednio żylaków, zabiegu nie należy wykonywać u chorych gorączkujących.