Menu Zamknij
header

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, każdy ubezpieczony pacjent ma prawo do rehabilitacji finansowanej przez NFZ. Skierowanie na rehabilitację może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego i to on decyduje o wyborze właściwej formy rehabilitacji.

Rehabilitacja jest ważnym elementem leczenia zarówno osób chorych przewlekle, jak i pacjentów, którym np. przytrafiła się kontuzja, nagły uraz albo wypadek. Skierowanie na rehabilitację finansowaną przez NFZ może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego i to właśnie on decyduje, jaka forma rehabilitacji będzie właściwa.

W zależności od stanu zdrowia pacjenta, rehabilitacja może być przeprowadzana:

  • ambulatoryjnie – czyli wykonywana w przychodni, przeznaczona dla pacjentów poruszających się samodzielnie (NFZ finansuje wówczas do pięciu zabiegów dziennie w 10-dniowym cyklu terapeutycznym),
  • w warunkach domowych – dla pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia albo niepełnosprawność nie są w stanie poruszać się samodzielnie i docierać do przychodni na zabiegi (do 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym, w trakcie których może być wykonywanych do pięciu zabiegów dziennie),
  • w ośrodku lub na oddziale dziennym – dla pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację ambulatoryjną, ale również nie wymaga całodobowego nadzoru (od 15 do 30 dni zabiegowych, w czasie których wykonywanych jest średnio pięć zabiegów dziennie,
  • stacjonarnie – przeznaczona dla pacjentów, którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają kompleksowych czynności rehabilitacyjnych oraz całodobowej opieki pielęgniarskiej, może mieć np. charakter neurologiczny, kardiologiczny albo pulmonologiczny, trwa z wyjątkami do 6 tygodni (może zostać przedłużona).

Koniecznie zarejestruj skierowanie!

Po otrzymaniu skierowania na rehabilitację należy znaleźć placówkę, która posiada podpisaną umowę z NFZ-em na świadczenie takich usług i – co bardzo ważne – zarejestrować w niej skierowanie w ciągu 30 dni od daty wystawienia. Następnie pozostaje już tylko czekać na ustalony termin wizyty.

Warto pamiętać, że na skierowaniach z zakresu rehabilitacji leczniczej nie ma wyszczególnionych konkretnych zabiegów. O tym, jakie procedury i zabiegi będą wykonywane, decyduje fizjoterapeuta podczas pierwszego spotkania z pacjentem – w oparciu o istniejącą dokumentacją medyczną, wyniki badań, wywiad i diagnostykę funkcjonalną.

W placówkach KRIOSONIK realizujemy świadczenia rehabilitacji na NFZ, zarówno ambulatoryjnej, jak i domowej. Jeśli Ty lub bliska Ci osoba potrzebujecie takiej pomocy, zachęcamy do kontaktu!

Kriokomora Siedlce

Kriokomora to zabieg, który cieszy się ogromnym powodzeniem. Nic dziwnego – jest skuteczny, przystępny cenowo i daje natychmiastowe efekty. Oparty jest na poddaniu całego organizmu działaniu niskiej temperatury na bardzo krótki czas – zaledwie kilka minut. Zabieg przeprowadzany jest w specjalnej komorze, w której temperatura może sięgać nawet -160 stopni C. Jest ona sterowana komputerowo, więc dochodzi do w pełni kontrolowanego obniżenia temperatury tkanek podskórnych, co przynosi korzyści terapeutyczne.

Dla kogo kriokomora Siedlce?

Zabiegi w kriokomorze polecane są w wielu różnych sytuacjach. Bywają wykorzystywane w leczeniu niektórych zmian w obrębie mięśni i stawów – na przykład zmian przeciążeniowych i pourazowych stawów kolanowych, skokowych, łokciowych czy kolanowych. Leczenie zimnem stosuje się w przypadku urazów mięśni oraz zapaleń okołostawowych. To także dobry sposób na wspomaganie leczenia w zaburzeniach neurologicznych takie jak stwardnienie rozsiane czy niedowłady spastyczne. Kriokomore stosuje się jako środek wspomagający przy chorobach immunologicznych oraz o podłożu metabolicznym. To jeszcze nie koniec dobroczynnych właściwości zimna – poddawanie się pod wpływ niskich temperatur może nawet przynieść ulgę w przypadku depresji czy nerwicy. Na ten rodzaj terapii mogą zdecydować się też osoby uprawiające sport – zarówno zawodowo, jak i amatorsko. Polecana jest ona również w trakcie leczenia cellulitu i otyłości.

Kriokomora Siedlce – postaw na profesjonalistów!

Terapia zimnem w kriokomorze to jedna z naszych specjalności. Doskonale wiemy,  że niska temperatura potrafi przynieść pozytywne zmiany – przeciwbólowe, przeciwzapalne czy przeciwobrzękowe. Ponadto dobroczynnie odbija się na samopoczuciu, redukując skutki stresu i pozwalając na dogłębny relaks. Jeżeli również chcesz przekonać się tym, jakie korzyści terapeutyczne przynosi kriokomora, to chętnie zachęcamy się do skorzystania z naszej oferty. Nasz wyspecjalizowany personel chętnie udzieli Ci kompleksowego wsparcia przez cały czas trwania terapii.