Menu Zamknij
header

Ból brzucha to dolegliwość, która może pojawić się u każdego, bez względu na płeć czy wiek. I choć może on mieć naprawdę różne przyczyny, to jednak w niektórych sytuacjach warto się zgłosić do fizjoterapeuty. W przypadku pewnych schorzeń dobre efekty terapeutyczne daje np. terapia manualna i dopasowane do potrzeb zabiegi.

Ból brzucha to dolegliwość, z którą co jakiś czas zmagają się pacjenci z różnych grup wiekowych, wykonujący rozmaite zawody, także ogólnie zdrowi. Może mieć on bardzo różne podłoże – czasami są to zaburzenia w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych, np. wątroby albo śledziony, niekiedy bóle brzucha są związane z problemami gastrycznymi, u kobiet bywają one uciążliwym objawem ubocznym menstruacji.

Badaniem obrazowym pierwszego wyboru w diagnostyce bólu brzucha jest zawsze USG, które pozwala precyzyjnie zobrazować tkanki i narządy wewnętrzne, ich budowę, funkcjonowanie, a także wykryć ewentualne nieprawidłowości. Zdarza się jednak, że ból brzucha jest objawem zaburzeń w obrębie… układu ruchu i w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u fizjoterapeuty.

Nieoczywiste przyczyny bólu brzucha

Ból brzucha może być manifestacją:

  • stanów przeciążeniowych, stanów zapalnych i urazów mięśni, takich jak mięsień biodrowo-lędźwiowy, mięsień prosty brzucha, mięsień wielodzielny czy mięśnie skośne brzucha,
  • przeciążeń, zwyrodnień i urazów stawów, w tym stawów kręgosłupa oraz stawów krzyżowo-biodrowych,
  • urazów dolnych żeber oraz destabilizacji spojenia łonowego,
  • nadmiernego napięcia oraz przeciążenia aparatu więzadłowego narządów wewnętrznych, np. macicy,
  • dysfunkcji więzadeł kręgosłupa, więzadeł miednicy oraz więzadła pachwinowego.

Ból brzucha – rehabilitacja dopasowana do potrzeb

Rehabilitacja w przypadku bólu brzucha o tego typu podłożu zawsze zaczyna się od wywiadu z pacjentem, zapoznania się z wynikami przeprowadzonych wcześniej badań oraz badania fizykalnego, które pozwala specjaliście rozpoznać sytuację, dobrać techniki terapeutyczne oraz rozpocząć rehabilitację.

Dobór metod rehabilitacji zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zastosowanie znajdują m.in. różnego rodzaju techniki terapii manualnej, masaże, okłady o różnej temperaturze, czasami pomocne bywa użytkowanie przez pacjenta pasa lub gorsetu ortopedycznego. Fizjoterapia u pacjentów z bólem brzucha o różnym podłożu obejmuje również niektóre zabiegi fizykoterapii, np. krioterapię miejscową albo ultradźwięki.

Jeśli borykasz się z bólami brzucha o podłożu mięśniowym, stawowym lub więzadłowym i potrzebujesz dopasowanej do potrzeb rehabilitacji, skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci pozbyć się dolegliwości i wrócić do pełni sprawności.

Kriokomora Siedlce

Kriokomora to zabieg, który cieszy się ogromnym powodzeniem. Nic dziwnego – jest skuteczny, przystępny cenowo i daje natychmiastowe efekty. Oparty jest na poddaniu całego organizmu działaniu niskiej temperatury na bardzo krótki czas – zaledwie kilka minut. Zabieg przeprowadzany jest w specjalnej komorze, w której temperatura może sięgać nawet -160 stopni C. Jest ona sterowana komputerowo, więc dochodzi do w pełni kontrolowanego obniżenia temperatury tkanek podskórnych, co przynosi korzyści terapeutyczne.

Dla kogo kriokomora Siedlce?

Zabiegi w kriokomorze polecane są w wielu różnych sytuacjach. Bywają wykorzystywane w leczeniu niektórych zmian w obrębie mięśni i stawów – na przykład zmian przeciążeniowych i pourazowych stawów kolanowych, skokowych, łokciowych czy kolanowych. Leczenie zimnem stosuje się w przypadku urazów mięśni oraz zapaleń okołostawowych. To także dobry sposób na wspomaganie leczenia w zaburzeniach neurologicznych takie jak stwardnienie rozsiane czy niedowłady spastyczne. Kriokomore stosuje się jako środek wspomagający przy chorobach immunologicznych oraz o podłożu metabolicznym. To jeszcze nie koniec dobroczynnych właściwości zimna – poddawanie się pod wpływ niskich temperatur może nawet przynieść ulgę w przypadku depresji czy nerwicy. Na ten rodzaj terapii mogą zdecydować się też osoby uprawiające sport – zarówno zawodowo, jak i amatorsko. Polecana jest ona również w trakcie leczenia cellulitu i otyłości.

Kriokomora Siedlce – postaw na profesjonalistów!

Terapia zimnem w kriokomorze to jedna z naszych specjalności. Doskonale wiemy,  że niska temperatura potrafi przynieść pozytywne zmiany – przeciwbólowe, przeciwzapalne czy przeciwobrzękowe. Ponadto dobroczynnie odbija się na samopoczuciu, redukując skutki stresu i pozwalając na dogłębny relaks. Jeżeli również chcesz przekonać się tym, jakie korzyści terapeutyczne przynosi kriokomora, to chętnie zachęcamy się do skorzystania z naszej oferty. Nasz wyspecjalizowany personel chętnie udzieli Ci kompleksowego wsparcia przez cały czas trwania terapii.