Menu Zamknij
header

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, każdy ubezpieczony pacjent ma prawo do rehabilitacji finansowanej przez NFZ. Skierowanie na rehabilitację może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego i to on decyduje o wyborze właściwej formy rehabilitacji.

Rehabilitacja jest ważnym elementem leczenia zarówno osób chorych przewlekle, jak i pacjentów, którym np. przytrafiła się kontuzja, nagły uraz albo wypadek. Skierowanie na rehabilitację finansowaną przez NFZ może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego i to właśnie on decyduje, jaka forma rehabilitacji będzie właściwa.

W zależności od stanu zdrowia pacjenta, rehabilitacja może być przeprowadzana:

  • ambulatoryjnie – czyli wykonywana w przychodni, przeznaczona dla pacjentów poruszających się samodzielnie (NFZ finansuje wówczas do pięciu zabiegów dziennie w 10-dniowym cyklu terapeutycznym),
  • w warunkach domowych – dla pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia albo niepełnosprawność nie są w stanie poruszać się samodzielnie i docierać do przychodni na zabiegi (do 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym, w trakcie których może być wykonywanych do pięciu zabiegów dziennie),
  • w ośrodku lub na oddziale dziennym – dla pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację ambulatoryjną, ale również nie wymaga całodobowego nadzoru (od 15 do 30 dni zabiegowych, w czasie których wykonywanych jest średnio pięć zabiegów dziennie,
  • stacjonarnie – przeznaczona dla pacjentów, którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają kompleksowych czynności rehabilitacyjnych oraz całodobowej opieki pielęgniarskiej, może mieć np. charakter neurologiczny, kardiologiczny albo pulmonologiczny, trwa z wyjątkami do 6 tygodni (może zostać przedłużona).

Koniecznie zarejestruj skierowanie!

Po otrzymaniu skierowania na rehabilitację należy znaleźć placówkę, która posiada podpisaną umowę z NFZ-em na świadczenie takich usług i – co bardzo ważne – zarejestrować w niej skierowanie w ciągu 30 dni od daty wystawienia. Następnie pozostaje już tylko czekać na ustalony termin wizyty.

Warto pamiętać, że na skierowaniach z zakresu rehabilitacji leczniczej nie ma wyszczególnionych konkretnych zabiegów. O tym, jakie procedury i zabiegi będą wykonywane, decyduje fizjoterapeuta podczas pierwszego spotkania z pacjentem – w oparciu o istniejącą dokumentacją medyczną, wyniki badań, wywiad i diagnostykę funkcjonalną.

W placówkach KRIOSONIK realizujemy świadczenia rehabilitacji na NFZ, zarówno ambulatoryjnej, jak i domowej. Jeśli Ty lub bliska Ci osoba potrzebujecie takiej pomocy, zachęcamy do kontaktu!

Medycyna sportowa Siedlce

Medycyna sportowa Siedlce obejmuje szereg zabiegów oraz działań ukierunkowanych na osoby uprawiające sport – zarówno zawodowo, amatorsko, jak i wyczynowo. Zajmuje się profilaktyką zdrowych i aktywnych osób, a także leczeniem wszelkiego rodzaju urazów i kontuzji, które przytrafiają się sportowcom. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, możesz liczyć na kompleksową i specjalistyczną opiekę medyczną oraz profesjonalne wsparcie.

Medycyna sportowa Siedlce – czym się zajmuje?

Medycyna sportowa to bardzo złożona nauka, która skupia się na procesach zachodzących w ludzkim ciele pod wpływem uprawiania sportu. Zajmuje się między innymi kwalifikacją osób do uprawiania sportu  - co wymaga wykluczenia przeciwwskazań zdrowotnych. Do obowiązków lekarza medycyny sportowej należy też wykonywanie badań okresowych sportowców i monitowaniem zmian zachodzących w ich organizmie. Specjalista ten może zajmować się ustalaniem jadłospisu. Nierzadko współpracuje z trenerami podczas wyboru odpowiednich ćwiczeń lub w celu monitorowania osiąganych efektów. Medycyna sportowa to nie tylko profilaktyka, ale też zapobieganie kontuzjom i ich leczenie. Może obejmować rehabilitację, fizjoterapię czy odnowę biologiczną.

Medycyna sportowa Siedlce – z jakich zabiegów możesz skorzystać?

W zakres naszych usług związanych z medycyną sportową wchodzą liczne zabiegi i terapie dopasowane do potrzeb pacjentów w różnym wieku. Między innymi oferujemy możliwość indywidualnego treningu funkcjonalnego oraz przeprowadzamy zabiegi z zakresu fizykoterapii. W niektórych sytuacjach niezbędne jest wykonanie testów FMS, dzięki którym specjalista może określić stan funkcjonalny sportowca i zdecydować o powrocie do treningów lub zalecić dalszą terapię. Jeżeli szukasz doświadczonego i przystępnego lekarza medycyny sportowej, u nas znajdziesz prawdziwych specjalistów, którzy dołożą starań, aby zapewnić Ci profesjonalne wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb. Aktywna współpraca z takimi lekarzami to gwarancja sukcesu i osiągania wymarzonych celów.