Menu Zamknij
header

8 września obchodzony jest Światowy Dzień Fizjoterapii – ustanowiony w 1996 r. przez Światową Konfederację Fizjoterapii w celu podkreślenia roli fizjoterapii w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorobami wewnętrznymi.

Z tej okazji mamy dla Was wyjątkową promocję – do końca września oferujemy bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne w naszych wszystkich placówkach!

To doskonała okazja, by skonsultować się ze specjalistą i zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie!
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są drogą telefoniczną. Zapraszamy!

Medycyna sportowa Siedlce

Medycyna sportowa Siedlce obejmuje szereg zabiegów oraz działań ukierunkowanych na osoby uprawiające sport – zarówno zawodowo, amatorsko, jak i wyczynowo. Zajmuje się profilaktyką zdrowych i aktywnych osób, a także leczeniem wszelkiego rodzaju urazów i kontuzji, które przytrafiają się sportowcom. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, możesz liczyć na kompleksową i specjalistyczną opiekę medyczną oraz profesjonalne wsparcie.

Medycyna sportowa Siedlce – czym się zajmuje?

Medycyna sportowa to bardzo złożona nauka, która skupia się na procesach zachodzących w ludzkim ciele pod wpływem uprawiania sportu. Zajmuje się między innymi kwalifikacją osób do uprawiania sportu  - co wymaga wykluczenia przeciwwskazań zdrowotnych. Do obowiązków lekarza medycyny sportowej należy też wykonywanie badań okresowych sportowców i monitowaniem zmian zachodzących w ich organizmie. Specjalista ten może zajmować się ustalaniem jadłospisu. Nierzadko współpracuje z trenerami podczas wyboru odpowiednich ćwiczeń lub w celu monitorowania osiąganych efektów. Medycyna sportowa to nie tylko profilaktyka, ale też zapobieganie kontuzjom i ich leczenie. Może obejmować rehabilitację, fizjoterapię czy odnowę biologiczną.

Medycyna sportowa Siedlce – z jakich zabiegów możesz skorzystać?

W zakres naszych usług związanych z medycyną sportową wchodzą liczne zabiegi i terapie dopasowane do potrzeb pacjentów w różnym wieku. Między innymi oferujemy możliwość indywidualnego treningu funkcjonalnego oraz przeprowadzamy zabiegi z zakresu fizykoterapii. W niektórych sytuacjach niezbędne jest wykonanie testów FMS, dzięki którym specjalista może określić stan funkcjonalny sportowca i zdecydować o powrocie do treningów lub zalecić dalszą terapię. Jeżeli szukasz doświadczonego i przystępnego lekarza medycyny sportowej, u nas znajdziesz prawdziwych specjalistów, którzy dołożą starań, aby zapewnić Ci profesjonalne wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb. Aktywna współpraca z takimi lekarzami to gwarancja sukcesu i osiągania wymarzonych celów.