Menu Zamknij
header

8 września obchodzony jest Światowy Dzień Fizjoterapii – ustanowiony w 1996 r. przez Światową Konfederację Fizjoterapii w celu podkreślenia roli fizjoterapii w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorobami wewnętrznymi.

Z tej okazji mamy dla Was wyjątkową promocję – do końca września oferujemy bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne w naszych wszystkich placówkach!

To doskonała okazja, by skonsultować się ze specjalistą i zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie!
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są drogą telefoniczną. Zapraszamy!

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych warszawa

Dolegliwości bólowe lub dyskomfort w okolicy żuchwy to coraz częstsze problemy, które potrafią znacząco obniżyć komfort życia. Aby im zapobiec, stosuje się specjalną terapią manualną z zakresu stomatologii, który potrafi przynieść szybką ulgę w bólu i rozluźnić te partie twarzy. Dowiedz się, na czym polega i kiedy warto skorzystać z naszych usług.

Na czym polega terapia stawów skroniowo – żuchwowych Warszawa?

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych obejmuje nie tylko terapię manualną, ale zewnętrzną i wewnętrzną mobilizację tkanek miękkich, relaksację mięśni oraz różnego rodzaju ćwiczenia z zakresu fizykoterapii i kinesiotaping, których zadaniem jest zmniejszanie stanu zapalnego. Niektóre elementy terapii nakierowane są również na okolicę szyjnego odcinka kręgosłupa. W jakich sytuacjach wskazane jest zastosowanie terapii stawów skroniowo-żuchwowych? Wskazaniem do tego są głównie bóle w stawie oraz zmniejszy lub zwiększy zakres ruchu. Niekiedy pacjenci narzekają na charakterystyczne objawy trzeszczenia czy przeskakiwania. Może też towarzyszyć im uczucie bólu podczas ziewania, gryzienia czy żucia. Niekiedy do objawów problemu należą bóle w obrębie szyi, twarzy i głowy. Terapia znajduje zastosowanie również w leczeniu schorzeń takich jak migreny, nadwrażliwość zębów, dyskomfort podczas noszenia aparatu czy zgrzytanie zębów, czyli bruksizm, który powoduje ogromny dyskomfort i może doprowadzić do trwałego uszkodzenia zębów.

Terapia stawów skroniowo – żuchwowych Warszawa – czego możesz się spodziewać?!

Leczenie dolegliwości pojawiających się w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego jest procesem skomplikowanym i złożonym, które może potrwać sporo czasu. Terapia taka niekiedy wymaga podjęcia specjalnych działań – nie tylko zastosowania farmakoterapii, ale też szyn korygujących czy kinezyterapii. Czego możesz się spodziewać, decydując się na skorzystanie z naszych usług? Dzięki szerokiej wiedzy naszych terapeutów i zróżnicowanym technikom, pacjenci zauważają zmniejszenie dolegliwości bólowych już po kilku zabiegach. Do pozytywnych zmian wynikających z terapii zaliczyć można też zwiększenie zakresu ruchu szczęki, znormalizowanie napięcia w mięśniach oraz neutralizację trzasków. To wszystko przyczynia się do poprawy życia pacjentów.