Menu Zamknij
header

8 września obchodzony jest Światowy Dzień Fizjoterapii – ustanowiony w 1996 r. przez Światową Konfederację Fizjoterapii w celu podkreślenia roli fizjoterapii w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorobami wewnętrznymi.

Z tej okazji mamy dla Was wyjątkową promocję – do końca września oferujemy bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne w naszych wszystkich placówkach!

To doskonała okazja, by skonsultować się ze specjalistą i zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie!
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są drogą telefoniczną. Zapraszamy!

Terapia wad postawy Warszawa

Nieprawidłowości postawy są plagą naszych czasów. Uważa się, że problem ten dotyczy nawet od 50 do 60% dzieci w naszym kraju. U około 10% z nich stwierdza się poważne wady, które wymagają szybkiego zdiagnozowania i szybkiej interwencji specjalisty. W naszej klinice możesz liczyć na pomoc prawdziwych specjalistów, którzy zapewnią zarówno dzieciom, jak i dorosłym kompleksowe wsparcie medyczne.

Terapia wad postawy Warszawa – co musisz wiedzieć?

Wady postawy dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Mogą być spowodowane wieloma czynnikami i najczęściej pojawiają się w fazie wzrostu – wyjątkiem są wady wrodzone, które wymagają jeszcze bardziej specjalistycznego podejścia. Mała aktywność fizyczna czy złe przyzwyczajenia to dwa najważniejsze czynniki, które przyczyniają się do wad postawy u dzieci. Do najczęściej diagnozowanych problemów zalicza się skoliozę oraz wady stóp. Nierzadko u dzieci lub dorosłych stwierdza się odstające łopatki, problemy z koordynacją oraz kolana szpotawe lub koślawe. Często występujące wady postawy to także plecy płaskie, okrągłe lub płasko-okrągłe. Leczenie tych oraz wielu innych nieprawidłowości jest procesem złożonym i wymaga wielu konsultacji ze specjalistą.

Terapia wady postawy Warszawa – poznaj naszą ofertę

Terapia wad postawy obejmuje szeroki zakres działań i fizjoterapii, których celem jest całkowite usunięcie nieprawidłowości. Im szybciej wada postawy zostanie zdiagnozowana, tym większe szanse, że uda się wprowadzić odpowiednią terapię i osiągnąć znaczną poprawę lub całkowity powrót do zdrowia. Im dłużej zwleka się z diagnozą i odpowiednimi ćwiczeniami, tym trudniej osiągnąć pozytywne efekty. Jeżeli chciałbyś upewnić się, czy Twoje dziecko się zdrowo rozwija, zapraszamy Cię do konsultacji z naszymi specjalistami. Dzięki szczegółowemu wywiadowi i badaniom, fizjoterapeuta rozwieje Twoje wątpliwości i udzieli Ci profesjonalnego wsparcia, które obejmuje między innymi doradztwo w zakresie terapii. Specjalista może zalecić wykonywanie konkretnych ćwiczeń w domu, które przynoszą ulgę w dolegliwościach bólowych i pomagają w osiągnięciu pożądanych efektów.