Menu Zamknij
Wróć z nami do zdrowia
i pełnej sprawności

Rehabilitacja Domowa Kozienice

Zadzwoń 513 837 480

Na czym polega Rehabilitacja Domowa?

Indywidualna opieka rehabilitacyjna w domu jest dostępna dla osób, które z różnych przyczyn, takich jak wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność, nie mogą korzystać z rehabilitacji w placówce. W takiej sytuacji odwiedza pacjenta w jego miejscu zamieszkania, aby zapewnić mu niezbędną pomoc. Rehabilitacja domowa może obejmować różnorodne formy terapii, takie jak ćwiczenia usprawniające (kinezyterapia), zabiegi fizykoterapeutyczne (np. laseroterapia, jonoforeza) oraz lecznicze masaże.

 

 

Kto powinien korzystać z rehabilitacji z dojazdem?

Rehabilitacja w domu jest dedykowana osobom, które z powodu starzenia się lub choroby mają trudności z poruszaniem się samodzielnie i nie są w stanie dotrzeć do ośrodka rehabilitacyjnego. Tego rodzaju usługi są szczególnie adresowane do osób z ogniskowymi uszkodzeniami mózgu, poważnymi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego, urazem rdzenia kręgowego, przewlekłymi postępującymi chorobami (jak choroba Parkinsona, rdzeniowy zanik mięśni, guzy mózgu), zwyrodnieniem stawów biodrowych lub kolanowych, po zabiegach wymiany stawów, złamaniach, urazach i amputacjach kończyn dolnych, a także w stanie wegetatywnym lub apalicznym.

 

Jak skorzystać z rehabilitacji w warunkach domowych Kriosonik?

W KRIOSONIK oferujemy usługi rehabilitacji w domu zarówno na podstawie umowy z NFZ, jak i odpłatnie Skierowanie na fizjoterapię domową w ramach NFZ może wystawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub inny lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, na przykład chirurg, ortopeda lub reumatolog.

Warto zaznaczyć, że tego rodzaju świadczenia mają ograniczony czas trwania. Na przykład, pacjentom z uszkodzeniem rdzenia kręgowego przysługuje rehabilitacja domowa przez okres do 12 miesięcy od daty wystąpienia uszkodzenia. W przypadku usług komercyjnych nie ma takich ograniczeń.

Proces rehabilitacji domowej rozpoczyna się od wizyty naszego specjalisty, który przeprowadza odpowiednie badania i opracowuje spersonalizowany plan fizjoterapii. Dobiera odpowiednie zabiegi, ustala ich liczbę i częstotliwość. Następnie, w ustalonych terminach, rehabilitant odwiedza pacjenta w jego miejscu zamieszkania i prowadzi terapię.

Rehabilitacja pocovidowa również w warunkach domowych!

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc do nas pod numer 513 837 480.

Umów wizytę

CENTRUM MEDYCZNE I REHABILITACJI KRIOSONIK REHABILITACJA DOMOWA Kozienice
Zadzwoń 513 837 480