Menu Zamknij
Wróć z nami do zdrowia
i pełnej sprawności

Rehabilitacja Domowa Ostrów Mazowiecka

Zadzwoń 787 008 564

Na czym polega Rehabilitacja Domowa?

Rehabilitacja w warunkach domowych jest dedykowana osobom, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność nie są w stanie uczestniczyć w rehabilitacji w placówce. W takim przypadku to sam rehabilitant odwiedza pacjenta w jego miejscu zamieszkania i tam zapewnia niezbędną pomoc. Rehabilitacja domowa może obejmować:

  • Kinezyterapię, czyli różnorodne ćwiczenia usprawniające,
  • Zabiegi fizykoterapii, takie jak laseroterapia czy elektroterapia,
  • Lecznicze i masaże.

 

 

 

 

 

Kto powinien korzystać z rehabilitacji z dojazdem?

Rehabilitacja domowa jest przeznaczona dla osób, które z powodu wieku lub choroby mają trudności z samodzielnym poruszaniem się i nie są w stanie dotrzeć do placówki. Usługi tego rodzaju są szczególnie skierowane do osób z ogniskowymi uszkodzeniami mózgu, ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, przewlekłymi postępującymi chorobami (takimi jak choroba Parkinsona, rdzeniowy zanik mięśni, guzy mózgu), ze zwyrodnieniem stawów biodrowych lub kolanowych, po zabiegach endoprotezoplastyki stawu, ze złamaniami, obrażeniami i amputacjami kończyn dolnych, a także w stanie wegetatywnym lub apalicznym. W ramach rehabilitacji domowej, specjaliści udzielają niezbędnej pomocy, prowadząc m.in. terapię ruchową, fizykoterapię oraz masaż leczniczy.

Jak skorzystać z rehabilitacji w warunkach domowych Kriosonik?

W centrum KRIOSONIK oferujemy usługi rehabilitacji domowej zarówno w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), jak i odpłatnie. Skierowanie na fizjoterapię domową w ramach NFZ może zostać wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), jak również przez innych lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego, takich jak chirurg, ortopeda czy reumatolog.

Warto zauważyć, że świadczenia te są czasowo ograniczone. Na przykład, pacjenci z uszkodzeniem rdzenia kręgowego mają prawo do rehabilitacji domowej przez okres do 12 miesięcy od dnia wystąpienia uszkodzenia. W przypadku usług komercyjnych tego typu ograniczenia czasowe nie mają zastosowania.

Proces rehabilitacji domowej zawsze rozpoczyna się od wizyty naszego specjalisty, który przeprowadza odpowiednie badania i opracowuje indywidualny plan fizjoterapii. Tworzy on odpowiedni zestaw zabiegów, określa ich liczbę i częstotliwość. Następnie, w ustalonych terminach, rehabilitant odwiedza pacjenta w jego miejscu zamieszkania i prowadzi terapię.

Rehabilitacja pocovidowa również w warunkach domowych!

W ramach rehabilitacji domowej zapewniamy pacjentom, którzy przeszli zakażenie wirusem SARS-CoV-2, zarówno tych, którzy byli objęci izolacją domową, jak i tych, którzy byli hospitalizowani, rehabilitację po COVID-19.

Nasza oferta obejmuje połączenie fizjoterapii oddechowej oraz ćwiczeń ogólnousprawniających. Główne cele rehabilitacji post-COVID to:

  • Poprawa funkcjonowania mięśni oddechowych i ogólnej wydolności organizmu,
  • Wzrost wydolności wysiłkowej i krążeniowej,
  • Poprawa sprawności oddechowej,
  • Zwiększenie siły mięśniowej i ogólnej sprawności fizycznej,
  • Profilaktyka zakrzepowa.

Podczas konsultacji fizjoterapeutycznej przeprowadzana jest indywidualna ocena tolerancji wysiłku fizycznego oraz bieżącego stanu zdrowia, uwzględniająca również istniejące choroby przewlekłe.

Poznaj naszą pełną ofertę, dzwoniąc pod 787 008 564.

 

Umów wizytę

CENTRUM MEDYCZNE I REHABILITACJI KRIOSONIK REHABILITACJA DOMOWA Ostrów Mazowiecka
Zadzwoń 787 008 564