Menu Zamknij
Wróć z nami do zdrowia
i pełnej sprawności

Rehabilitacja Domowa Radom

Zadzwoń 504 953 225

Na czym polega Rehabilitacja Domowa?

Dla tych, którzy nie mogą skorzystać z rehabilitacji w placówce, istnieje opcja alternatywna – rehabilitacja domowa. Ten rodzaj terapii polega na tym, że to rehabilitant przychodzi do pacjenta w jego miejscu zamieszkania i tam zapewnia mu niezbędną pomoc. Rehabilitacja domowa może obejmować różnorodne działania, takie jak różnego rodzaju ćwiczenia usprawniające (kinezyterapia), stosowanie różnych metod fizykoterapii (np. laseroterapia, elektroterapia) oraz przeprowadzanie leczniczych i relaksacyjnych masaży.

Kto powinien korzystać z rehabilitacji z dojazdem?

Specjalistyczna rehabilitacja w warunkach domowych jest dostępna dla osób, które ze względu na swój wiek lub obecne schorzenia mają trudności z poruszaniem się i nie mogą samodzielnie udać się do ośrodka rehabilitacyjnego. Tego rodzaju usługi są skierowane zwłaszcza do osób z różnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak: uszkodzenia mózgu o charakterze ogniskowym, poważne zaburzenia zarówno w centralnym, jak i obwodowym układzie nerwowym, uszkodzenia rdzenia kręgowego, przewlekłe choroby postępujące (np. choroba Parkinsona, rdzeniowy zanik mięśni, guzy mózgu), degeneracyjne zmiany w stawach biodrowych lub kolanowych, stany po operacjach endoprotezoplastyki stawów, u razy, obrażenia lub amputacje kończyn dolnych oraz stan wegetatywny lub apaliczny

Jak skorzystać z rehabilitacji w warunkach domowych Kriosonik?

W Centrum Medycznym i Rehabilitacji KRIOSONIK oferujemy kompleksowe usługi rehabilitacji w warunkach domowych, zarówno w ramach umowy z NFZ, jak i w formie usług komercyjnych. Wystawienie skierowania na fizjoterapię domową w ramach NFZ jest możliwe zarówno przez lekarza pierwszego kontaktu, jak i przez lekarzy specjalistów, np. chirurga, ortopedę czy reumatologa.

Ważne! Należy pamiętać, że świadczenia rehabilitacji domowej są objęte określonym ograniczeniem czasowym. Na przykład, pacjenci z uszkodzeniem rdzenia kręgowego mają prawo do korzystania z tych usług przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy od daty wystąpienia uszkodzenia. W przypadku świadczeń komercyjnych nie obowiązują takie ograniczenia.

Każda rehabilitacja domowa rozpoczyna się od profesjonalnej wizyty naszego fizjoterapeuty  który przeprowadza dokładne badania i opracowuje spersonalizowany plan fizjoterapii. Odpowiednio dobierane są różnorodne zabiegi, ustalana jest ich liczba i częstotliwość. Następnie, w wyznaczonych terminach, nasz doświadczony rehabilitant udaje się do miejsca zamieszkania pacjenta, gdzie prowadzi kompleksową terapię, zapewniając niezbędną pomoc i wsparcie.

Rehabilitacja pocovidowa również w warunkach domowych!

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 504 953 225.

Umów wizytę

CENTRUM MEDYCZNE I REHABILITACJI KRIOSONIK REHABILITACJA DOMOWA Radom
Zadzwoń 504 953 225