Menu Zamknij
Wróć z nami do zdrowia
i pełnej sprawności

Rehabilitacja Domowa Żeliszew Podkościelny

Zadzwoń 787 008 591

Na czym polega Rehabilitacja Domowa?

Dla osób, które z różnych powodów nie mogą skorzystać z rehabilitacji w placówce, dostępna jest alternatywa w postaci rehabilitacji domowej. Ta forma terapii polega na tym, że to rehabilitant odwiedza pacjenta w jego miejscu zamieszkania i tam zapewnia mu niezbędną pomoc. Rehabilitacja domowa może obejmować szeroki zakres działań, takich jak: różnorodne ćwiczenia usprawniające (kinezyterapia), zastosowanie różnych metod fizykoterapii (np. laseroterapia, elektroterapia oraz wykonanie leczniczych masaży.

 

Kto powinien korzystać z rehabilitacji z dojazdem?

Specjalistyczna rehabilitacja w warunkach domowych jest dostępna dla osób, które ze względu na swój wiek lub obecne schorzenia mają trudności z poruszaniem się i nie mogą samodzielnie udać się do ośrodka rehabilitacyjnego Świadczenia tego typu skierowane są szczególnie do osób z różnymi stanami zdrowotnymi, takimi jak: uszkodzenia mózgu o charakterze ogniskowym, poważne zaburzenia zarówno w centralnym, jak i obwodowym układzie nerwowym, uszkodzenia rdzenia kręgowego, przewlekłe postępujące choroby (np. choroba Parkinsona, rdzeniowy zanik mięśni, guzy mózgu), degeneracyjne zmiany w stawach biodrowych lub kolanowych. Stan po endoprotezoplastyce stawów, urazy, obrażenia lub amputacje kończyn dolnych oraz osoby w stanie wegetatywnym, Oraz stan wegetatywny lub apaliczny

 

Jak skorzystać z rehabilitacji w warunkach domowych Kriosonik?

W Centrum Medycznym i Rehabilitacji KRIOSONIK oferujemy usługi rehabilitacji domowej zarówno na podstawie umowy z NFZ, jak i  odpłatnie, Skierowanie na fizjoterapię w warunkach domowych w ramach NFZ może być wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu, jak również przez innych lekarzy specjalistów, takich jak chirurg, ortopeda czy reumatolog.

Ważne! Pamiętaj, że tego rodzaju usługi mają ograniczony czas świadczenia. Na przykład, w przypadku pacjentów z uszkodzeniem rdzenia kręgowego przysługują one przez okres do 12 miesięcy od dnia wystąpienia uszkodzenia. W przypadku usług komercyjnych nie ma takich ograniczeń.

Każda rehabilitacja domowa rozpoczyna się od wizyty naszego wyspecjalizowanego fizjoterapeuty który przeprowadza odpowiednie badania i tworzy spersonalizowany plan fizjoterapii. Dobiera on odpowiednie zabiegi, określa ich ilość i częstotliwość. Następnie, w umówionych terminach, rehabilitant przyjeżdża do miejsca zamieszkania pacjenta i prowadzi terapię, zapewniając niezbędną pomoc.

Rehabilitacja pocovidowa również w warunkach domowych!

Więcej informacji pod numerem telefonu 787 008 591.

Umów wizytę

CENTRUM MEDYCZNE I REHABILITACJI KRIOSONIK REHABILITACJA DOMOWA Żeliszew Podkościelny
Zadzwoń 787 008 591