Menu Zamknij
header

Kriokomora – czyli krioterapia ogólna – to zabieg, którego właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne są znane od lat. Warto jednak pamiętać, że kontrolowane poddanie ciała działaniu niskiej temperatury pozytywnie wpływa również na samopoczucie psychiczne, pozwala się odprężyć i zniwelować objawy stresu.

Kriokomora to powszechnie używana nazwa zabiegu krioterapii ogólnej (ogólnoustrojowej), która polega na poddaniu całego ciała kontrolowanemu działaniu bardzo niskiej temperatury. Uruchamia to szereg procesów w organizmie człowieka, dzięki czemu można uzyskać efekty złagodzenia bólu, zahamowania stanów zapalnych, dotlenienia tkanek, pobudzenia naturalnych procesów regeneracji oraz przyspieszenia eliminacji toksyn z organizmu.

Kriokomora jest szeroko stosowana we współczesnej medycynie. Jest znanym i sprawdzonym sposobem wspomagania leczenia:

  • pierwotnych i wtórnych zwyrodnień układu ruchu,
  • chorób reumatycznych,
  • urazów – zarówno ostrych, jak i przebytych, ale niezaleczonych/niedoleczonych,
  • chorób układu kostnego,
  • schorzeń autoimmunologicznych,
  • bólu przewlekłego i patologicznego.

Bywa ona również elementem rehabilitacji neurologicznej, leczenia wczesnych oparzeń, a także odnowy biologicznej sportowców.

Krioterapia na stres? To działa!

Przy całym korzystnym wpływie kriokomory na aspekty fizyczne funkcjonowania organizmu nie można zapominać, że poddanie ciała kontrolowanemu działaniu bardzo niskiej temperatury jest dobroczynne także dla strefy psychicznej.

Kriokomora – jak już wspomniano – pobudza krążenie, dotlenia komórki, a także stymuluje produkcję endorfin, czyli hormonów odpowiedzialnych za nasze dobre samopoczucie, dzięki czemu pozwala się wyciszyć, uspokoić i zredukować stres.

Wielu pacjentów po zabiegach w kriokomorze zauważa u siebie poprawę jakości snu, zmniejszenie występowania bólów głowy związanych ze stresem, a także większą odporność w nerwowych sytuacjach. Nie jest niczym zaskakującym, że terapię zimnem poleca się osobom przewlekle przepracowanym, zestresowanym, z epizodami lękowymi, napadami paniki, a nawet depresją.

Kriokomora do krioterapii ogólnej znajduje się w każdej placówce KRIOSONIK – jeśli potrzebujesz tego typu pomocy, umów się na konsultacje!

Kriokomora i jej wpływ na nasz organizm!

Kriokomora to zamykana, sterowana zdalnie kabina, w której odbywają się zabiegi krioterapii ogólnoustrojowej, polegające na poddaniu całego ciała działaniu bardzo niskiej, sięgającej nawet -160°C temperatury. Jest to zabieg o udowodnionym pozytywnym wpływie na ludzki organizm, znajdujący zastosowanie w leczeniu wielu chorób, kontuzji i dolegliwości. Dobroczynny wpływ zimna na ludzki organizm jest znany od wielu lat. Zabiegi z jego zastosowaniem mogą przyjmować dwie formy. Krioterapia miejscowa to poddanie działaniu zimna jednej, wybranej części ciała (np. skręconego stawu), z kolei krioterapia ogólnoustrojowa polega na ekspozycji całego ciała na działanie bardzo niskiej, sięgającej nawet -160°C temperatury. Zabieg ten odbywa się w specjalnej kabinie, zamykanej i sterowanej komputerowo, czyli w kriokomorze. Kriokomora – jak wpływa na organizm? Liczne badania naukowe dowiodły, że wykonywana w kriokomorze ogólnoustrojowa krioterapia ma bardzo pozytywny wpływ na organizm człowieka. Działa ona przeciwbólowo i przeciwobrzękowo, poprawia krążenie, ma właściwości antyoksydacyjne, redukuje stany zapalne, pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowo-mięśniowego. Taki wpływ krioterapii ogólnoustrojowej na organizm bierze się z różnych procesów, które zachodzą w nim w trakcie ekspozycji na zimno. Krańcowo niskie temperatury działają na układ nerwowy, wyłączając receptory czuciowe, dzięki czemu krioterapia ma właściwości przeciwbólowe. Dodatkowo, ekspozycja ciała na zimno pobudza produkcję endorfin, czyli hormonów odpowiedzialnych za nasze dobre samopoczucie. Pobyt w kriokomorze pobudza do pracy układ chłonny, który szybciej usuwa z mięśni szkodliwe produkty przemiany materii. Niska temperatura prowadzi najpierw do zwężenia, a później rozszerzenia naczyń krwionośnych, dzięki czemu poprawie ulega krążenie. Kriokomora – jakie ma zastosowanie? Zabiegi w kriokomorze znajdują zastosowanie w leczeniu wielu chorób, takich jak:
  • zwyrodnienie stawów obwodowych i kręgosłupa,
  • zesztywniające zapalenie stawów,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • dna moczanowa,
  • zapalenie wielomięśniowe,
  • kontuzje mięśni, ścięgien, więzadeł,
  • zmiany przeciążeniowe stawów,
  • dyskopatie,
  • osteoporoza,
  • stwardnienie rozsiane,
  • niedowłady spastyczne.
Krioterapia ogólnoustrojowa może być stosowana pomocniczo u osób z chorobami krążenia, schorzeniami neurologicznymi, ale także jako element odchudzania, redukcji cellulitu czy leczenia depresji. Oczywiście kwalifikacji do zabiegów w kriokomorze zawsze dokonuje lekarz, biorąc pod uwagę występowanie ewentualnych przeciwwskazań. Przed wejściem do kriokomory części ciała szczególnie narażone na odmrożenia są odpowiednio zabezpieczane. Zabiegi w kriokomorze wykonujemy w naszym centrum KRIOSONIK w Warszawie. Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów, przestrzegamy najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa. Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę -> https://www.kriosonik.pl/rehabilitacja-warszawa/kontakt.