Menu Zamknij
header

Ból kręgosłupa to jedna z najpowszechniej występujących dolegliwości we współczesnym świecie. Borykają się z nim zarówno osoby starsze, jak i młode – bez względu na wiek pacjenta i przyczyny dolegliwości ból kręgosłupa trzeba leczyć, bo sam nie minie, a z biegiem czasu może się tylko pogłębiać. Jedną z metod łagodzenia bólu kręgosłupa i leczenia jego przyczyn jest terapia manualna.

Bóle kręgosłupa to prawdziwa plaga zdrowotna XXI wieku. Borykają się z nimi coraz młodsi pacjenci – czasami nawet dzieci. O ile w wielu przypadkach bóle kręgosłupa są spowodowane różnego rodzaju przeciążeniami i zwyrodnieniami na skutek naturalnych procesów starzenia i „zużywania się” jego poszczególnych elementów, o tyle kręgosłupowi nie pomaga też nadwaga, siedzący tryb życia i niedobór aktywności fizycznej.

Bez względu na wiek pacjenta i przyczynę dolegliwości pewne jest to, że ból kręgosłupa trzeba leczyć – sam nie minie, a z biegiem czasu może się pogłębiać, utrudniać, a nawet uniemożliwiać normalne wykonywanie codziennych czynności. Jedną z metod leczenia bólu kręgosłupa, którą z powodzeniem stosujemy w naszych placówkach KRIOSONIK, jest terapia manualna.

Terapia manualna – co to jest?

Trudno jest zmieścić definicję terapii manualnej w jednym zdaniu. Najogólniej można jednak stwierdzić, że są to różnego rodzaju czynności wykonywane przez rehabilitanta, takie jak uciśnięcia, manipulacje, chwyty i uklepywanie, których celem jest wykrycie przyczyn dolegliwości, a następnie złagodzenie bólu albo jego całkowite wyeliminowanie.

Terapia manualna kręgosłupa znajduje zastosowanie u pacjentów ze stanami przeciążeniowymi poszczególnych odcinków kręgosłupa, z dolegliwościami bólowymi, zdiagnozowaną chorobą zwyrodnieniową, dyskopatią oraz innymi nieprawidłowościami w obrębie kręgosłupa.

Terapia manualna kręgosłupa – jak przebiega i jakie daje efekty?

Podczas terapii manualnej kręgosłupa rehabilitant może wykorzystywać różne techniki – manipulacje, mobilizacje, neuromobilizacje, masaż czy stretching. Dzięki temu wpływa na wszystkie tkanki w obrębie kręgosłupa – więzadła, ścięgna, stawy, otaczające go mięśnie, nerwy, kręgi i dyski.

Pozwala to rozluźnić napięte mięśnie, przywrócić równowagę mięśniową, złagodzić dolegliwości bólowe, hamować stan zapalny oraz przywrócić prawidłowe położenie kręgów i dysków. U wielu pacjentów ból zmniejsza się już po jednej sesji terapii manualnej, u innych potrzebna jest seria 4-5 zabiegów. Zdarza się, że terapia manualna pozwala uniknąć bardziej inwazyjnych metod leczenia, w tym zabiegów chirurgicznych w obrębie kręgosłupa!

Z terapii manualnej dopasowanej do indywidualnych potrzeb skorzystać można w naszych placówkach KRIOSONIK. Zapraszamy do kontaktu!

Masaż – Siedlce

Terapia różnego rodzaju chorób i urazów, łagodzenie dolegliwości bólowych, rozluźnienie napiętych mięśni, poprawa przepływu krwi w tkankach organizmu – to tylko kilka korzyści, jakie niesie ze sobą masaż leczniczy. Siedlce są miastem, w którym można bez problemu skorzystać z tego typu usług – na specjalistyczne masaże lecznicze wykonywane przez doświadczonych fizjoterapeutów zapraszamy do placówki KRIOSONIK!

Bóle kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, stany przeciążeniowe w obrębie układu ruchu, urazy mięśni i więzadeł – w leczeniu wszystkich tych dolegliwości pomóc może doświadczony masażysta. Siedlce już jakiś czas temu dołączyły do grona ośrodków, w których można skorzystać z pomocy specjalistów z zakresu masażu leczniczego – tego typu zabiegi ma w ofercie centrum KRIOSONIK.

Dlaczego warto wybrać masaż leczniczy?

Masaż leczniczy to bardzo często jedyny ratunek pozwalający na zwalczenie bólu i wielu innych dolegliwości. Dzięki niemu przepływ krwi staje się sprawniejszy, a składniki odżywcze docierają dokładnie w te miejsca, w których są najbardziej potrzebne.

Dlaczego warto korzystać z masaży leczniczych? Przede wszystkim ze względu na to, że umiejętnie wykonane:

  • redukują dolegliwości bólowe,
  • zmniejszają napięcie mięśni i tkanek,
  • zmniejszają nadwrażliwość punktów spustowych,
  • ograniczają postęp zaniku mięśni,
  • redukują obrzęki,
  • przyspieszają wchłanianie się krwiaków pourazowych.

Masaże lecznicze mogą być stosowane zarówno u osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi, jak i u sportowców przeciążonych treningami. Taki masaż bardzo dobrze działa na przyspieszenie regeneracji mięśni.

Masaż leczniczy Siedlce – układ nerwowy pod kontrolą

Masaż leczniczy pomaga nie tylko ukoić ból ciała, ale również pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego. Dzięki niemu zwiększone zostaje ukrwienie, a układ nerwowy – dzięki temu, że jest lepiej dotleniony – efektywniej przeprowadza wszelkie procesy metaboliczne. Ponadto, w czasie masażu dochodzi do stymulacji przewodnictwa nerwowego.

Oczywiście ważne jest to, kto wykonuje masaż leczniczy – Siedlce to miasto, w którym najlepszych specjalistów w tym zakresie znaleźć można w centrum KRIOSONIK. Tylko profesjonalnie przeprowadzony masaż leczniczy poprawia czucie powierzchniowe i głębokie, tonizuje i pobudza.

Kto powinien skorzystać z masaży leczniczych?

W większości przypadków na masaż leczniczy decydują się osoby po kontuzjach oraz pacjenci, którzy zmagają się z uciążliwym bólem pleców, szyi czy barków. To dobry sposób na polepszenie stanu zdrowia osób niepełnosprawnych oraz po zabiegach chirurgicznych. Ze względu na jego dobroczynne właściwości, jest często wykonywany u sportowców.

Szukasz miejsca, w którym doświadczony specjalista przeprowadzi dopasowany do Twoich potrzeb masaż leczniczy? Siedlce mają już w ofercie tego typu zabiegi – zapraszamy do centrum KRIOSONIK!