Menu Zamknij
header

Kriokomora – czyli krioterapia ogólna – to zabieg, którego właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne są znane od lat. Warto jednak pamiętać, że kontrolowane poddanie ciała działaniu niskiej temperatury pozytywnie wpływa również na samopoczucie psychiczne, pozwala się odprężyć i zniwelować objawy stresu.

Kriokomora to powszechnie używana nazwa zabiegu krioterapii ogólnej (ogólnoustrojowej), która polega na poddaniu całego ciała kontrolowanemu działaniu bardzo niskiej temperatury. Uruchamia to szereg procesów w organizmie człowieka, dzięki czemu można uzyskać efekty złagodzenia bólu, zahamowania stanów zapalnych, dotlenienia tkanek, pobudzenia naturalnych procesów regeneracji oraz przyspieszenia eliminacji toksyn z organizmu.

Kriokomora jest szeroko stosowana we współczesnej medycynie. Jest znanym i sprawdzonym sposobem wspomagania leczenia:

 • pierwotnych i wtórnych zwyrodnień układu ruchu,
 • chorób reumatycznych,
 • urazów – zarówno ostrych, jak i przebytych, ale niezaleczonych/niedoleczonych,
 • chorób układu kostnego,
 • schorzeń autoimmunologicznych,
 • bólu przewlekłego i patologicznego.

Bywa ona również elementem rehabilitacji neurologicznej, leczenia wczesnych oparzeń, a także odnowy biologicznej sportowców.

Krioterapia na stres? To działa!

Przy całym korzystnym wpływie kriokomory na aspekty fizyczne funkcjonowania organizmu nie można zapominać, że poddanie ciała kontrolowanemu działaniu bardzo niskiej temperatury jest dobroczynne także dla strefy psychicznej.

Kriokomora – jak już wspomniano – pobudza krążenie, dotlenia komórki, a także stymuluje produkcję endorfin, czyli hormonów odpowiedzialnych za nasze dobre samopoczucie, dzięki czemu pozwala się wyciszyć, uspokoić i zredukować stres.

Wielu pacjentów po zabiegach w kriokomorze zauważa u siebie poprawę jakości snu, zmniejszenie występowania bólów głowy związanych ze stresem, a także większą odporność w nerwowych sytuacjach. Nie jest niczym zaskakującym, że terapię zimnem poleca się osobom przewlekle przepracowanym, zestresowanym, z epizodami lękowymi, napadami paniki, a nawet depresją.

Kriokomora do krioterapii ogólnej znajduje się w każdej placówce KRIOSONIK – jeśli potrzebujesz tego typu pomocy, umów się na konsultacje!

Masaż – Siedlce

Terapia różnego rodzaju chorób i urazów, łagodzenie dolegliwości bólowych, rozluźnienie napiętych mięśni, poprawa przepływu krwi w tkankach organizmu – to tylko kilka korzyści, jakie niesie ze sobą masaż leczniczy. Siedlce są miastem, w którym można bez problemu skorzystać z tego typu usług – na specjalistyczne masaże lecznicze wykonywane przez doświadczonych fizjoterapeutów zapraszamy do placówki KRIOSONIK!

Bóle kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, stany przeciążeniowe w obrębie układu ruchu, urazy mięśni i więzadeł – w leczeniu wszystkich tych dolegliwości pomóc może doświadczony masażysta. Siedlce już jakiś czas temu dołączyły do grona ośrodków, w których można skorzystać z pomocy specjalistów z zakresu masażu leczniczego – tego typu zabiegi ma w ofercie centrum KRIOSONIK.

Dlaczego warto wybrać masaż leczniczy?

Masaż leczniczy to bardzo często jedyny ratunek pozwalający na zwalczenie bólu i wielu innych dolegliwości. Dzięki niemu przepływ krwi staje się sprawniejszy, a składniki odżywcze docierają dokładnie w te miejsca, w których są najbardziej potrzebne.

Dlaczego warto korzystać z masaży leczniczych? Przede wszystkim ze względu na to, że umiejętnie wykonane:

 • redukują dolegliwości bólowe,
 • zmniejszają napięcie mięśni i tkanek,
 • zmniejszają nadwrażliwość punktów spustowych,
 • ograniczają postęp zaniku mięśni,
 • redukują obrzęki,
 • przyspieszają wchłanianie się krwiaków pourazowych.

Masaże lecznicze mogą być stosowane zarówno u osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi, jak i u sportowców przeciążonych treningami. Taki masaż bardzo dobrze działa na przyspieszenie regeneracji mięśni.

Masaż leczniczy Siedlce – układ nerwowy pod kontrolą

Masaż leczniczy pomaga nie tylko ukoić ból ciała, ale również pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego. Dzięki niemu zwiększone zostaje ukrwienie, a układ nerwowy – dzięki temu, że jest lepiej dotleniony – efektywniej przeprowadza wszelkie procesy metaboliczne. Ponadto, w czasie masażu dochodzi do stymulacji przewodnictwa nerwowego.

Oczywiście ważne jest to, kto wykonuje masaż leczniczy – Siedlce to miasto, w którym najlepszych specjalistów w tym zakresie znaleźć można w centrum KRIOSONIK. Tylko profesjonalnie przeprowadzony masaż leczniczy poprawia czucie powierzchniowe i głębokie, tonizuje i pobudza.

Kto powinien skorzystać z masaży leczniczych?

W większości przypadków na masaż leczniczy decydują się osoby po kontuzjach oraz pacjenci, którzy zmagają się z uciążliwym bólem pleców, szyi czy barków. To dobry sposób na polepszenie stanu zdrowia osób niepełnosprawnych oraz po zabiegach chirurgicznych. Ze względu na jego dobroczynne właściwości, jest często wykonywany u sportowców.

Szukasz miejsca, w którym doświadczony specjalista przeprowadzi dopasowany do Twoich potrzeb masaż leczniczy? Siedlce mają już w ofercie tego typu zabiegi – zapraszamy do centrum KRIOSONIK!