Menu Zamknij
header

W KRIOSONIK Black Friday trwa cały tydzień! Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy promocję, w ramach której w dniach 20-25 listopada będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z fizjoterapeutami oraz 15% rabatu na wszystkie zabiegi fizykoterapii. Zapraszamy!

W pierwszej chwili może wydawać się, że Black Friday to okazja, by w świetnej cenie kupić sobie najnowszy model smartfona, kolejną torebkę lub następną parę butów. My jednak postanowiliśmy podejść do sprawy inaczej i zachęcić naszych pacjentów, by przy okazji Black Friday… zadbali o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

W ramach Black Friday – a właściwie Black Week – w dniach 20-25 listopada we wszystkich placówkach KRIOSONIK, w Warszawie, Opolu, Siedlcach i Michałowicach, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, by porozmawiać o dolegliwościach, z którymi borykają się pacjenci, zapoznać się z dokumentacją medyczną, zaplanować dopasowaną do potrzeb rehabilitację albo pokierować na konkretne badania.

To jednak nie wszystko! W tym samym czasie o 15% obniżamy cenę wszystkich zabiegów fizykoterapii, nie wyłączając tak cenionej przez pacjentów kriokomory oraz nowoczesnej fali uderzeniowej. To świetna okazja, by zatroszczyć się o swój organizm!

Liczba miejsc na bezpłatne konsultacje i zabiegi w promocyjnej cenie jest ograniczona. Zapraszamy do kontaktu!

Czy chodzenie jest dobre dla kręgosłupa?

Ludzki organizm – w tym kręgosłup – jest stworzony do ruchu. Nie służy mu wielogodzinna siedząca praca, leżenie przed telewizorem czy spędzanie czasu przy komputerze. Z drugiej strony, nie każdy ma predyspozycje, by uprawiać sport – dobrą formą aktywności dla zdrowia kręgosłupa jest na szczęście… chodzenie!

Dla ludzkiego organizmu – w tym kręgosłupa – ruch jest czymś zupełnie naturalnym, zdrowym, pozytywnie wpływającym na samopoczucie. Z jednej strony nie służy mu długotrwałe siedzenie w pracy, szkole, przed telewizorem i komputerem, z drugiej – nie każdy ma predyspozycje i warunki, by uprawiać sport. Na szczęście jest prosty sposób, by zadbać o zdrowie kręgosłupa – jak się okazuje, dobroczynny wpływ na jego kondycję ma najzwyklejsze chodzenie.

Chodzenie a zdrowie kręgosłupa – co warto wiedzieć?

A dlaczego konkretnie chodzenie jest aktywnością polecaną dla zdrowia kręgosłupa?

  • Długotrwałe siedzenie osłabia więzadła i mięśnie, w tym otaczające kręgosłup mięśnie gładkie, odpowiadające za jego stabilizację oraz utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała. Chodzenie aktywizuje mięśnie przy kręgosłupie i utrzymuje je w dobrej kondycji.
  • Podczas siedzenia mało kto utrzymuje prawidłową pozycję ciała – dochodzi wówczas do garbienia, przeciążeń, nadmiernego napinania mięśni, a wszystko to może objawiać się bólem kręgosłupa. Podczas chodzenia kręgosłup nie jest tak mocno obciążony.
  • W trakcie chodzenia dochodzi do zjawiska tzw. docisku osiowego na kręgosłup, co pozwala zaopatrzyć w tlen i substancje odżywcze krążki międzykręgowe. Jeśli nie są one dostatecznie odżywione i dotlenione, a dodatkowo ulegają przeciążeniom np. podczas siedzenia, dochodzi do ich stanów zwyrodnieniowych.

Chodzenie pozwala utrzymywać prawidłową masę ciała – a jak wiadomo nadwaga i otyłość to jedne z czynników mogących wywoływać bóle kręgosłupa.

Chodźmy – dla zdrowia (nie tylko) kręgosłupa!

Wszystko to udowadnia, że warto chodzić – dla zdrowia kręgosłupa i całego organizmu. Oczywiście ważne jest odpowiednie, wygodne obuwie, bo cały dzień chodzenia na szpilkach albo w klapkach na bardzo cienkich podeszwach także może skończyć się dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, stóp i całych nóg. Ogólnie jednak chodzenie jest zalecane jako codzienny element aktywności – jeśli jest ku temu możliwość, zamiast samochodem albo tramwajem do pracy czy szkoły lepiej udać się pieszo, w przerwie na lunch warto wyjść z biura na krótki spacer, a dłuższe spacery z rodziną czy przyjaciółmi powinny być stałym punktem codziennej rekreacji. Na pewno wyjdzie to na zdrowie!

A jeśli borykasz się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, zgłoś się do nas! Specjaliści z placówek KRIOSONIK dobiorą odpowiednie ćwiczenia i zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się bólu. Zapraszamy!