Menu Zamknij
header

8 września obchodzony jest Światowy Dzień Fizjoterapii – ustanowiony w 1996 r. przez Światową Konfederację Fizjoterapii w celu podkreślenia roli fizjoterapii w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorobami wewnętrznymi.

Z tej okazji mamy dla Was wyjątkową promocję – do końca września oferujemy bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne w naszych wszystkich placówkach!

To doskonała okazja, by skonsultować się ze specjalistą i zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie!
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są drogą telefoniczną. Zapraszamy!

Drętwienie rąk – co może pomóc?

Choć drętwienie rąk samo w sobie nie jest chorobą, ale objawem mogącym sugerować rozwój różnego rodzaju zaburzeń i schorzeń, nie oznacza to, że można je lekceważyć. Ważnym elementem leczenia drętwienia rąk jest rehabilitacja, obejmująca m.in. ćwiczenia oraz zabiegi fizykoterapii.

Drętwienie rąk może mieć bardzo różne podłoże. Często jest ono efektem długotrwałego przyjmowania niewygodnych, nienaturalnych pozycji ciała i związanych z tym zaburzeń w przepływie krwi oraz ucisku na struktury nerwowo-mięśniowe. Zdarza się, że drętwienie i mrowienie rąk to skutek niedoborów niektórych związków w diecie, np. magnezu, potasu oraz witamin z grupy B. Niekiedy drętwienie rąk jest objawem chorób w obrębie układu ruchu: zwyrodnień odcinka szyjnego kręgosłupa, cieśni nadgarstka, łokcia golfisty, zmian zapalnych w stawach ręki i dłoni. U niektórych pacjentów drętwienie rąk ma natomiast podłoże neurologiczne oraz kardiologiczne.

Drętwienie rąk – rehabilitacja ważnym elementem leczenia

Jeśli objaw ten pojawia się coraz częściej, ma charakter narastający albo przewlekły – trzeba koniecznie skonsultować się z lekarzem. W wielu przypadkach – obok terapii głównej choroby – ważnym elementem leczenia drętwienia rąk jest rehabilitacja. Pozwala ona nie tylko redukować nieprzyjemne dolegliwości, które wielokrotnie utrudniają wykonywanie codziennych czynności, ale także działa przyczynowo.

W rehabilitacji drętwienia rąk zastosowanie znajdują różne metody, techniki i zabiegi – są one dobierane indywidualne pod kątem stanu każdego pacjenta. Wśród tych wykorzystywanych najczęściej znajdują się:

  • kinezyterapia, czyli leczenie ruchem (np. ćwiczenia wzmacniające oraz rozciągające),
  • masaże lecznicze,
  • suche igłowanie,
  • kinesiotaping,
  • terapia mięśniowo-powięziowa,
  • terapia manualna,
  • zabiegi fizykoterapii (magnetoterapia, laseroterapia, elektroterapia).

Zabiegi często się ze sobą łączy, wykonuje naprzemiennie oraz w seriach – po to, by jak najszybciej i trwale zredukować drętwienie rąk u pacjenta.

Wszystkie osoby borykające się z tego typu problemem – bez względu na przyczyny – zapraszamy do naszych placówek KRIOSONIK. Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów i zabiegi dopasowane do indywidualnych potrzeb!