Menu Zamknij
header

W KRIOSONIK Black Friday trwa cały tydzień! Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy promocję, w ramach której w dniach 20-25 listopada będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z fizjoterapeutami oraz 15% rabatu na wszystkie zabiegi fizykoterapii. Zapraszamy!

W pierwszej chwili może wydawać się, że Black Friday to okazja, by w świetnej cenie kupić sobie najnowszy model smartfona, kolejną torebkę lub następną parę butów. My jednak postanowiliśmy podejść do sprawy inaczej i zachęcić naszych pacjentów, by przy okazji Black Friday… zadbali o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

W ramach Black Friday – a właściwie Black Week – w dniach 20-25 listopada we wszystkich placówkach KRIOSONIK, w Warszawie, Opolu, Siedlcach i Michałowicach, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, by porozmawiać o dolegliwościach, z którymi borykają się pacjenci, zapoznać się z dokumentacją medyczną, zaplanować dopasowaną do potrzeb rehabilitację albo pokierować na konkretne badania.

To jednak nie wszystko! W tym samym czasie o 15% obniżamy cenę wszystkich zabiegów fizykoterapii, nie wyłączając tak cenionej przez pacjentów kriokomory oraz nowoczesnej fali uderzeniowej. To świetna okazja, by zatroszczyć się o swój organizm!

Liczba miejsc na bezpłatne konsultacje i zabiegi w promocyjnej cenie jest ograniczona. Zapraszamy do kontaktu!

Jakie sporty uprawiać jesienią?

Każda pora roku jest dobra na aktywność fizyczną – nie wyłączając jesieni. I choć w coraz krótsze, nieraz chłodne i deszczowe dni nie zawsze da się uprawiać każdy sport, to jednak są dyscypliny, które bez problemu sprawdzą się także jesienią.

W pierwszej chwili wydawać się może, że najlepszym okresem na aktywność fizyczną jest lato. Owszem, długie, ciepłe i słoneczne dni z pewnością sprzyjają uprawianiu sportu, ale zdarzające się coraz częściej ekstremalne upały bywają dla człowieka niebezpieczne – w temperaturach ponad 30°C intensywny trening może przynieść więcej szkody niż pożytku.

O wiele zdrowiej i przyjemniej ćwiczy się w temperaturach umiarkowanych – a takie panują w naszej szerokości geograficznej wiosną oraz jesienią. Zatem gdy kończy się sezon urlopowy, a dzieci wracają do szkół, wcale nie trzeba rezygnować z treningów. Wręcz przeciwnie – aktywność fizyczna przez cały rok jest bardzo ważna, bo regularny sport pozytywnie wpływa na pracę serca, reguluje poziom ciśnienia i cukru we krwi, usprawnia mięśnie i stawy, a także stymuluje układ odpornościowy, co w zbliżającym się sezonie przeziębień i grypy jest bardzo ważne.

Aktywność na jesień – co wybrać?

Zatem które konkretnie aktywności i dyscypliny sportu wybrać na jesień?

  • Nordic walking – energiczny marsz z kijkami niesie mnóstwo korzyści dla organizmu: wzmacnia mięśnie, dotlenia organizm i poprawia samopoczucie. Nie można też zapominać, że nordic walking w otoczeniu pięknej jesiennej przyrody jest prawdziwą przyjemnością.
  • Bieganie – gdy jesień pokazuje swoje „złote” oblicze warto przeprowadzić trening biegowy – będzie on równie efektywny, ale jednocześnie mniej obciążający niż bieganie w lipcowym upale. Gdy dni stają się krótsze i chłodniejsze, można zaopatrzyć się w odpowiednią odzież termoaktywną, która ochroni organizm przed utratą temperatury.
  • Squash – jest to halowa odmiana tenisa, przeznaczona dla osób lubiących intensywne sporty. Squash poprawia wydolność organizmu, zwiększa siłę mięśni, pozytywnie wpływa na ogólną sprawność. Można w niego grać bez względu na pogodę, a także… samemu – wówczas piłeczkę odbija się po prostu od ściany.
  • Joga – to zestaw różnego rodzaju ćwiczeń, które mają charakter rozciągający, uelastyczniają stawy, łagodzą bóle (m.in. kręgosłupa) oraz pozytywnie wpływają na mięśnie odpowiedzialne za oddychanie. Co ważne, sesje jogi – po opanowaniu podstaw – można bez problemu przeprowadzać samodzielnie w domu.
  • Treningi na siłowni – latem i ciepłą jesienią pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Gdy robi się chłodno i deszczowo, osoby aktywne chętniej wracają na siłownie i do fitness klubów, gdzie można popracować nad smukłą sylwetką oraz wyrzeźbieniem poszczególnych grup mięśni.

Oczywiście warto pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek dolegliwości związanych z uprawianiem sportu należy skonsultować się ze specjalistą. Fizjoterapeuta może pomóc w powrocie do aktywności po kontuzji, niektóre zabiegi fizjoterapii są doskonałą metodą regeneracji powysiłkowej, inne pomogą złagodzić np. bóle spowodowane zbyt intensywnymi treningami.

Na konsultacje z doświadczonymi rehabilitantami oraz różnego rodzaju zabiegi m.in. fizjoterapii sportowej zapraszamy oczywiście do placówek KRIOSONIK. Skontaktuj się z nami i umów na wizytę w dogodnym terminie!