Menu Zamknij
header

W KRIOSONIK Black Friday trwa cały tydzień! Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy promocję, w ramach której w dniach 20-25 listopada będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z fizjoterapeutami oraz 15% rabatu na wszystkie zabiegi fizykoterapii. Zapraszamy!

W pierwszej chwili może wydawać się, że Black Friday to okazja, by w świetnej cenie kupić sobie najnowszy model smartfona, kolejną torebkę lub następną parę butów. My jednak postanowiliśmy podejść do sprawy inaczej i zachęcić naszych pacjentów, by przy okazji Black Friday… zadbali o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

W ramach Black Friday – a właściwie Black Week – w dniach 20-25 listopada we wszystkich placówkach KRIOSONIK, w Warszawie, Opolu, Siedlcach i Michałowicach, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, by porozmawiać o dolegliwościach, z którymi borykają się pacjenci, zapoznać się z dokumentacją medyczną, zaplanować dopasowaną do potrzeb rehabilitację albo pokierować na konkretne badania.

To jednak nie wszystko! W tym samym czasie o 15% obniżamy cenę wszystkich zabiegów fizykoterapii, nie wyłączając tak cenionej przez pacjentów kriokomory oraz nowoczesnej fali uderzeniowej. To świetna okazja, by zatroszczyć się o swój organizm!

Liczba miejsc na bezpłatne konsultacje i zabiegi w promocyjnej cenie jest ograniczona. Zapraszamy do kontaktu!

Kiedy rozpocząć rehabilitację po operacji kolana?

Operacja kolana u wielu pacjentów jest dopiero pierwszym etapem leczenia urazu czy choroby w obrębie tego stawu. Dla uzyskania odpowiednich efektów zabiegu konieczna jest zawsze dopasowana do potrzeb rehabilitacja – w większości przypadków powinno się ją rozpocząć nawet drugiego dnia po operacji.

Kolana są największymi stawami w organizmie człowieka – ze względu na swoją skomplikowaną budowę anatomiczną oraz codzienne obciążenia są narażone na różnego rodzaju stany przeciążeniowe, urazy i choroby. W wielu przypadkach dolegliwości w obrębie stawów kolanowych w pierwszym etapie próbuje się leczyć zachowawczo – jeśli nie przynosi to oczekiwanych rezultatów, bóle i ograniczenia ruchomości się pogłębiają lub gdy mamy do czynienia z poważnym, nagłym urazem, konieczna jest jednak operacja.

Obecnie niewiele operacji kolana wykonuje się tradycyjnymi metodami chirurgicznymi, czyli z obszernym naruszaniem ciągłości powłok skórnych. Większość zabiegów ma charakter artroskopowy – przez niewielkie nacięcia skóry do stawu wprowadza się niezbędne narzędzia i wykonuje odpowiednie procedury. W ten sposób można przeprowadzić np. szycie łąkotki, rekonstrukcje więzadła krzyżowego czy meniscektomię (usunięcie łąkotki). Artroskopie kolana są mniej inwazyjne dla pacjentów i znacznie skracają czas rekonwalescencji.

Rehabilitacja po operacji kolana – kiedy i jak?

Niewiele operacji kolana wymaga pełnego, bezwzględnego unieruchomienia stawu przez jakiś czas po zabiegu. W większości przypadków rehabilitację – która jest niezbędnym elementem rekonwalescencji – rozpoczyna się już na drugi dzień po operacji. Oczywiście nie jest tak, że pacjent od razu wykonuje skomplikowane ćwiczenia. Początkowo są to różnego rodzaju czynne i bierne ćwiczenia mające na celu poprawę krążenia w kończynie, eliminację bólu i obrzęku, a także jak najszybsze uzyskanie pełnego wyprostu. Do pracy angażuje się m.in. mięsień czworogłowy uda, mięsień dwugłowy czy mięsień pośladkowy.

W ramach rehabilitacji po operacji kolana zaleca się jak najszybszą pionizację i naukę chodu o kulach – także rozpoczyna się to drugiego dnia po zabiegu. W ciągu kilku następnych dni włącza się terapię manualną, a także elementy drenażu limfatycznego, zmniejszającego obrzęk oraz zapobiegającego zakrzepom – co ważne, nie trzeba w tym celu czekać do zdjęcia szwów. W kolejnych dniach rehabilitacja staje się coraz bardziej intensywna – do ćwiczeń dołącza się zabiegi fizykoterapii, np. krioterapię miejscową, elektrostymulację mięśni albo ultradźwięki.

Plan i długość trwania rehabilitacji po operacji kolana to bardzo indywidualna kwestia – zależy od wieku pacjenta, rodzaju przeprowadzonej operacji, a nawet naturalnych predyspozycji regeneracyjnych. Może trwać od około trzech tygodni do nawet trzech miesięcy. W wielu przypadkach w późniejszych etapach pacjent może samodzielnie wykonywać w domu niektóre ćwiczenia albo automasaże.

Specjalistyczną, dopasowaną do indywidualnych potrzeb rehabilitacją pacjentów po operacjach stawów kolanowych zajmujemy się w placówkach KRIOSONIK. Zachęcamy do kontaktu!