Menu Zamknij
header

W KRIOSONIK Black Friday trwa cały tydzień! Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy promocję, w ramach której w dniach 20-25 listopada będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z fizjoterapeutami oraz 15% rabatu na wszystkie zabiegi fizykoterapii. Zapraszamy!

W pierwszej chwili może wydawać się, że Black Friday to okazja, by w świetnej cenie kupić sobie najnowszy model smartfona, kolejną torebkę lub następną parę butów. My jednak postanowiliśmy podejść do sprawy inaczej i zachęcić naszych pacjentów, by przy okazji Black Friday… zadbali o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

W ramach Black Friday – a właściwie Black Week – w dniach 20-25 listopada we wszystkich placówkach KRIOSONIK, w Warszawie, Opolu, Siedlcach i Michałowicach, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, by porozmawiać o dolegliwościach, z którymi borykają się pacjenci, zapoznać się z dokumentacją medyczną, zaplanować dopasowaną do potrzeb rehabilitację albo pokierować na konkretne badania.

To jednak nie wszystko! W tym samym czasie o 15% obniżamy cenę wszystkich zabiegów fizykoterapii, nie wyłączając tak cenionej przez pacjentów kriokomory oraz nowoczesnej fali uderzeniowej. To świetna okazja, by zatroszczyć się o swój organizm!

Liczba miejsc na bezpłatne konsultacje i zabiegi w promocyjnej cenie jest ograniczona. Zapraszamy do kontaktu!

Rehabilitacja domowa – dlaczego warto z niej skorzystać?

Rehabilitacja domowa – jak sama nazwa wskazuje – prowadzona jest przez rehabilitanta w warunkach domowych, np. u pacjentów, którzy z powodu zaawansowanej niepełnosprawności lub podeszłego wieku mają problem z osobistym stawieniem się w placówce. Rehabilitację domową prowadzą oczywiście specjaliści z naszego centrum KRIOSONIK.

Zasady funkcjonowania rehabilitacji domowej są tak naprawdę bardzo proste. Otóż w tym przypadku to nie pacjent przyjeżdża do placówki medycznej, ale rehabilitant w określonym wcześniej terminie stawia się w miejscu pobytu pacjenta i w takich warunkach prowadzi dopasowaną do potrzeb rehabilitację.

Rehabilitacja domowa – dla kogo?

Z rehabilitacji domowej może skorzystać każdy, kto nie ma możliwości osobistego stawienia się w naszym centrum KRIOSONIK. Z naszego doświadczenia wynika, że najczęściej korzystają z niej osoby w podeszłym wieku, z zaawansowaną niepełnosprawnością oraz z poważnymi chorobami, w praktyce uniemożliwiającymi pojawienie się w placówce. Zaliczają się do nich:

  • bardzo poważne uszkodzenia obwodowego i centralnego układu nerwowego,
  • bezpośrednie stany po zawałach serca i udarach mózgu,
  • rdzeniowy zanik mięśni,
  • demencja starcza, 
  • choroba Parkinsona,
  • uszkodzenia mózgu,
  • stany po amputacjach kończyn.

Zdarza się również, że ze względu na stan zdrowia pacjenta lepszym rozwiązaniem jest rehabilitacja domowa nawet po mniej poważnych urazach, chorobach czy przeprowadzonych operacjach. Może tak być np. w pierwszych dniach po złamaniu kości, wypadku komunikacyjnym czy endoprotezoplastyce stawu kolanowego lub biodrowego.

Czy rehabilitacja domowa jest taka sama rehabilitacja w placówce?

Co do zasady w warunkach domowych można przeprowadzać wiele różnych ćwiczeń rehabilitacyjnych, masaże lecznicze, wykonywać zabiegi terapii manualnej, a także wiele zabiegów fizykoterapii – np. laseroterapię, krioterapię miejscową, ultradźwięki. Urządzenia wykorzystywane podczas takich zabiegów są niewielkie pod względem gabarytów i raczej nie ma problemu z ich transportem. Oczywiście pewnie ograniczenia jednak istnieją – nie da się w warunkach domowych wykonać zabiegu krioterapii ogólnej czy ćwiczeń z użyciem trampolin, równoważni itp.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Warto pamiętać, że w naszym centrum KRIOSONIK z rehabilitacji domowej skorzystać można zarówno w ramach umowy z NFZ-em, jak i prywatnie. Skierowanie na usługi świadczone publicznie może wystawić lekarz POZ i każdy specjalista ubezpieczenia zdrowotnego, przy czym są one ograniczone czasowo. Ze świadczeń komercyjnych można korzystać bez żadnych ograniczeń. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu!