Menu Zamknij

Integracyjna Terapia Blizn

Integracyjna Terapia Blizn to nowoczesna, kompleksowa i holistyczna metoda terapii różnego rodzaju blizn – pourazowych, pooparzeniowych i pooperacyjnych, zarówno świeżych, jak i powstałych przed laty. Jej celem jest nie tylko poprawa estetyki skóry pokrytej blizną, ale przede wszystkim zmniejszenie, a nawet całkowite wyeliminowanie wszystkich związanych z tym dolegliwości zdrowotnych. U niektórych pacjentów blizny są nie tylko nieestetycznym śladem na skórze, ale wywołują dolegliwości bólowe, utrudniają normalne wykonywanie codziennych czynności, a także mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie innych tkanek. W takiej sytuacji konieczna jest odpowiednia terapia – w centrach KRIOSONIK pacjentom proponujemy zabiegi metodą Integracyjnej Terapii Blizn.

Umów wizytę

Integracyjna Terapia Blizn – co to jest?

Integracyjna Terapia Blizn ma kilka zasadniczych celów – prawidłowe zdiagnozowanie blizny, wykrycie ewentualnych zaburzeń związanych z jej tworzeniem, pobudzenie regeneracji i procesów gojenia, zredukowanie widoczności blizny oraz uzyskanie jej maksymalnej mobilizacji, tak aby nie wpływała negatywnie na ruchomość innych części ciała i funkcjonowanie organizmu.

Integracyjna Terapia Blizn opiera się na różnego rodzaju technikach manualnych, do których dobiera się dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta terapie wspomagające, takie jak zabiegi fizykoterapii, drenaż limfatyczny, kinesiotaping i inne.

Integracyjna Terapia Blizn – dla kogo?

Integracyjna Terapia Blizn polecana jest pacjentom z rozległymi, nieestetycznymi, wywołującymi dolegliwości i utrudniającymi funkcjonowanie bliznami:

  • po urazach mechanicznych i wypadkach komunikacyjnych,
  • pooparzeniowymi,
  • po cesarskim cięciu,
  • po amputacjach kończyn,
  • po mastektomii,
  • po operacjach kręgosłupa,
  • po rozległych zabiegach chirurgicznych w obrębie różnych partii ciała,
  • po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.

Integracyjna Terapia Blizn znajduje zastosowanie u dzieci, osób dorosłych i seniorów, zarówno w przypadku blizn świeżych, jak i powstałych przed laty.

Zadzwoń

Integracyjna Terapia Blizn – dlaczego warto?

Integracyjna Terapia Blizn to skuteczna i bezpieczna metoda, która pozwala nie tylko poprawić wygląd blizny, ale także zmniejszyć tkliwość i ból w miejscu po ranie lub cięciu, zwiększyć ukrwienie oraz elastyczność tkanek, a także poprawić ruchomość ciała w okolicach blizny, Dodatkowo, jest to ważny element zapobiegający powikłaniom źle zagojonych ran.

Integracyjna Terapia Blizn znajduje się w ofercie naszej placówki KRIOSONIK w Warszawie. Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły!

Umów się na wizytę

Centrum Medyczne i Rehabilitacji KRIOSONIK
ul. Wysockiego 51, 03-202
Usługi płatne i NFZ  22 690 06 30
Rehabilitacja domowa  505 740 970
Pon.-pt.: 8:00-18:00 (usługi odpłatne) sob.-niedz.: nieczynne.