Menu Zamknij
header

W KRIOSONIK Black Friday trwa cały tydzień! Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy promocję, w ramach której w dniach 20-25 listopada będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z fizjoterapeutami oraz 15% rabatu na wszystkie zabiegi fizykoterapii. Zapraszamy!

W pierwszej chwili może wydawać się, że Black Friday to okazja, by w świetnej cenie kupić sobie najnowszy model smartfona, kolejną torebkę lub następną parę butów. My jednak postanowiliśmy podejść do sprawy inaczej i zachęcić naszych pacjentów, by przy okazji Black Friday… zadbali o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

W ramach Black Friday – a właściwie Black Week – w dniach 20-25 listopada we wszystkich placówkach KRIOSONIK, w Warszawie, Opolu, Siedlcach i Michałowicach, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, by porozmawiać o dolegliwościach, z którymi borykają się pacjenci, zapoznać się z dokumentacją medyczną, zaplanować dopasowaną do potrzeb rehabilitację albo pokierować na konkretne badania.

To jednak nie wszystko! W tym samym czasie o 15% obniżamy cenę wszystkich zabiegów fizykoterapii, nie wyłączając tak cenionej przez pacjentów kriokomory oraz nowoczesnej fali uderzeniowej. To świetna okazja, by zatroszczyć się o swój organizm!

Liczba miejsc na bezpłatne konsultacje i zabiegi w promocyjnej cenie jest ograniczona. Zapraszamy do kontaktu!

Wpływ fizjoterapii na zdrowie psychiczne

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – ustanowiony w 1992 r. w celu zwiększania świadomości społecznej dotyczącej zdrowia psychicznego oraz poprawy poziomu opieki psychicznej. Warto pamiętać, że ważnym elementem leczenia wielu zaburzeń psychicznych bywa również fizjoterapia.

Według WHO zdrowie psychiczne to „stan dobrego samopoczucia, w którym jednostka realizuje swoje własne umiejętności, może poradzić sobie z problemami życia codziennego, może produktywnie i owocnie pracować oraz mieć swój wkład w rozwój społeczeństwa”. Niestety, we współczesnym świecie – pełnym stresu, pędu, ekstremalnych zagrożeń i rozwarstwienia społecznego – problemy ze zdrowiem psychicznym stają się coraz bardziej powszechne. Lęki, depresja, zespół stresu pourazowego – to tylko kilka przykładów zaburzeń psychicznych, które dotykają nie tylko osoby dorosłe, ale coraz częściej również młodzież i dzieci.

Objawy fizyczne zaburzeń i chorób psychicznych

Należy mieć świadomość, że u osób z różnego rodzaju zaburzeniami i chorobami psychicznymi występują również wielorakie objawy fizyczne – bóle szyi i kręgosłupa, przeciążenia układu ruchu spowodowane nieprawidłową pozycją podczas stania, siedzenia czy odpoczynku, uogólnione bóle mięśniowo-stawowe, przykurcze mięśni i inne. Dlatego w leczeniu zaburzeń psychicznych bardzo ważne jest holistyczne podejście do pacjenta oraz multidyscyplinarna współpraca specjalistów – nie tylko psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, ale także lekarzy internistów, lekarzy różnych specjalności oraz fizjoterapeutów.

Fizjoterapia w chorobach psychicznych – dlaczego jest ważna?

Nie wolno pomijać roli rehabilitantów i fizjoterapeutów w leczeniu chorób o podłożu psychicznym oraz zapobieganiu ich nawrotom. Są oni wyszkoleni zarówno w zakresie zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, posiadają wiedzę na temat dobierania rodzaju zabiegów do indywidualnych potrzeb pacjenta, potrafią opracowywać modele rehabilitacji oraz zasady rekonwalescencji, mają świadomość wpływu przyjmowanych przez pacjentów leków na zdolność do wykonywania niektórych ćwiczeń.

Prowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów, dopasowana do potrzeb pacjenta z zaburzeniami psychicznymi fizjoterapia:

  • ma pozytywny wpływ na funkcje poznawcze,
  • zapobiega oraz niweluje fizyczne skutki zaburzeń psychicznych,
  • pobudza produkcję hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie psychiczne,
  • wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego,
  • korzystnie wpływa na nastrój i zwiększa poczucie własnej wartości chorego,
  • pomaga utrzymywać prawidłową masę ciała.

Fizjoterapia w zaburzeniach psychicznych – dla kogo i jaka?

Fizjoterapia jest istotną częścią multidyscyplinarnej opieki nad pacjentami z różnymi zaburzeniami natury psychicznej – m.in. stanami lękowymi, depresją, schizofrenią, chorobą Alzheimera, anoreksją oraz bulimią. W zależności od indywidualnych potrzeb obejmuje ona np. ćwiczenia rozciągające i siłowe, ćwiczenia oddechowe, masaże relaksacyjne, terapię manualną, terapię czaszkowo-krzyżową, a także zabiegi fizykoterapii, np. kriokomorę.