Menu Zamknij
header

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, każdy ubezpieczony pacjent ma prawo do rehabilitacji finansowanej przez NFZ. Skierowanie na rehabilitację może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego i to on decyduje o wyborze właściwej formy rehabilitacji.

Rehabilitacja jest ważnym elementem leczenia zarówno osób chorych przewlekle, jak i pacjentów, którym np. przytrafiła się kontuzja, nagły uraz albo wypadek. Skierowanie na rehabilitację finansowaną przez NFZ może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego i to właśnie on decyduje, jaka forma rehabilitacji będzie właściwa.

W zależności od stanu zdrowia pacjenta, rehabilitacja może być przeprowadzana:

  • ambulatoryjnie – czyli wykonywana w przychodni, przeznaczona dla pacjentów poruszających się samodzielnie (NFZ finansuje wówczas do pięciu zabiegów dziennie w 10-dniowym cyklu terapeutycznym),
  • w warunkach domowych – dla pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia albo niepełnosprawność nie są w stanie poruszać się samodzielnie i docierać do przychodni na zabiegi (do 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym, w trakcie których może być wykonywanych do pięciu zabiegów dziennie),
  • w ośrodku lub na oddziale dziennym – dla pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację ambulatoryjną, ale również nie wymaga całodobowego nadzoru (od 15 do 30 dni zabiegowych, w czasie których wykonywanych jest średnio pięć zabiegów dziennie,
  • stacjonarnie – przeznaczona dla pacjentów, którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają kompleksowych czynności rehabilitacyjnych oraz całodobowej opieki pielęgniarskiej, może mieć np. charakter neurologiczny, kardiologiczny albo pulmonologiczny, trwa z wyjątkami do 6 tygodni (może zostać przedłużona).

Koniecznie zarejestruj skierowanie!

Po otrzymaniu skierowania na rehabilitację należy znaleźć placówkę, która posiada podpisaną umowę z NFZ-em na świadczenie takich usług i – co bardzo ważne – zarejestrować w niej skierowanie w ciągu 30 dni od daty wystawienia. Następnie pozostaje już tylko czekać na ustalony termin wizyty.

Warto pamiętać, że na skierowaniach z zakresu rehabilitacji leczniczej nie ma wyszczególnionych konkretnych zabiegów. O tym, jakie procedury i zabiegi będą wykonywane, decyduje fizjoterapeuta podczas pierwszego spotkania z pacjentem – w oparciu o istniejącą dokumentacją medyczną, wyniki badań, wywiad i diagnostykę funkcjonalną.

W placówkach KRIOSONIK realizujemy świadczenia rehabilitacji na NFZ, zarówno ambulatoryjnej, jak i domowej. Jeśli Ty lub bliska Ci osoba potrzebujecie takiej pomocy, zachęcamy do kontaktu!

Fizjoterapia sportowa Warszawa

Fizjoterapia sportowa to dziedzina medycyny stworzona z myślą o osobach uprawiających sport – zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie. Jest bardzo ważnym aspektem wielu sportów, obejmując zarówno działania profilaktyczne, jak i mające na celu doprowadzenie sportowca do pełnej sprawności po urazie. W naszej placówce możesz liczyć na pomoc doświadczonych fizjoterapeutów sportowych, którzy zostali wyszkoleni do radzenia sobie z mniej lub bardziej popularnymi problemami zdrowotnymi sportowców.

Fizjoterapia sportowa Warszawa – co obejmuje?

Fizjoterapia sportowa cieszy się coraz większą popularnością – dzieje się tak między innymi dlatego, że z każdym rokiem wzrasta świadomość społeczeństwa, jeśli chodzi o własne zdrowie i ryzyko związane z uprawianiem sportu. Wiele osób korzysta z usług fizjoterapeuty w celach profilaktycznych, a nie tylko wtedy, gdy ma do czynienia z urazem. Co obejmuje ta dziedzina medycyny? Między innymi wspomaganie regeneracji powysiłkowej, optymalizowanie osiągnięć czy przygotowywanie do wysiłku fizycznego. To także szereg zabiegów i działań mających na celu przywracanie sportowcom sprawności po chorobach, kontuzjach czy urazach. Niezależnie, czy poważnie myślisz o rozpoczęciu aktywności fizycznej – szczególnie, gdy przez długi czas prowadziłeś siedzący tryb życia – czy już od wielu lat rozwijasz się w pewnej dziedzinie sportu, w naszej placówce możesz liczyć na kompleksową pomoc dostosowaną do twoich potrzeb.

Fizjoterapia sportowa Warszawa – postaw na współprace z nami

Z jakich zabiegów możesz skorzystać w ramach fizjoterapii sportowej? Między innymi z indywidualnego treningu funkcjonalnego, który zostanie stworzoną z myślą o twoich potrzebach i preferencjach. W zakres oferowanych przez nasz usług wchodzą również masaże lecznicze i relaksacyjne oraz zabiegi takie jak krioterapia miejscowa i ogólnoustrojowa. Ponadto wykonujemy testy FMS, których celem jest precyzyjna ocena stanu funkcjonalnego sportowca. Zajmujemy się kinezyterapią i kinesiotapingiem oraz wieloma innymi zabiegami z zakresu fizykoterapii.